Уряд ліквідував Фонд соціального страхування

Уряд ліквідував Фонд соціального страхування

ФССУ приєднали до Пенсійного фонду

This material is also available in English
Уряд ліквідував Фонд соціального страхування
Кабмін

Що сталося. Кабінет міністрів приєднав Фонд соціального страхування України до Пенсійного фонду.

Джерело. Про це повідомив премʼєр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду.

Деталі. Строк заявлення кредиторами вимог до фонду становить три місяці з дня оприлюднення повідомлення про припинення фонду.

Що це означає. Mind пояснював, що фактично це змінює систему управління загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, визначену чинним законодавством.

Таким чином, функції соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання передадуть до Пенсійного фонду України і його територіальних органів.

Пенсійний фонд, серед іншого, отримає право: перевіряти обґрунтованість видання, продовження листків непрацездатності й документів, що є підставою для їх формування, на базі інформації з електронних систем та реєстрів; одержувати безоплатно від державних органів, підприємств, установ, організацій (у тому числі від органів доходів і зборів, банківських, інших фінансово-кредитних установ) та громадян – суб’єктів підприємницької діяльності відомості щодо використання страхових коштів.

Бекграунд. Нагадаємо: Фонд здійснював перерахування коштів для виплати допомоги працівникам на рахунок страхувальника (роботодавця), який мав здійснити виплату у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати, або одразу після отримання коштів від ФССУ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло