Ціна на газ у Європі впала до найнижого рівня за весь рік завдяки теплій погоді та сильним вітрам

Ціна на газ у Європі впала до найнижого рівня за весь рік завдяки теплій погоді та сильним вітрам

Перший тиждень січня буде аномально теплим

Ціна на газ у Європі впала до найнижого рівня за весь рік завдяки теплій погоді та сильним вітрам
фото Shutterstock

Тепла вітряна погода дала Європі перепочинок від найвищих цін на газ. Принаймні до Нового року і перший тиждень 2023-го навіть у північних країнах температура повітря буде на 6–10 градусів Цельсія теплішою за норму, прогнозують синоптики. Це суттєво знизило навантаження на електромережі, тому ціна на газ знижується тиждень поспіль.

Джерело: Bloomberg

Деталі. За прогнозами супутникової компанії Maxar Technologies, напередодні Нового року в німецькому Франкфурті буде 16 градусів Цельсія (на 10 градусів вище за середній показник за 30 років), у Гельсінкі – на 6,2 градуса тепліше норми, а у французькому Марселі температура досягне 17,5 градусів.

Очікується, що не по сезону тепла погода збережеться в Європі та протягом першого тижня січня. Це значно зменшить навантаження на енергетичні системи, які постраждали через похолодання на початку грудня, зазначає Bloomberg.

Крім того, у Західній Європі очікуються сильні вітри, які сприятимуть виробленню енергії на вітряних електростанціях у Німеччині та Великій Британії.

На цьому тлі європейські ціни на газ знижуються вже сім сесій поспіль. У вівторок вартість газу в Європі опускалася нижче за $850 за 1000 кубометрів вперше з 22 лютого.

Підсилюють цю тенденцію великі запаси газу та ЗПГ у сховищах, а також характерне для кінця року уповільнення промислового попиту.

Тепла погода й вітри дозволили Німеччині не витрачати, а запасати газ протягом останніх п'яти днів, написав у твіттері президент Федерального мережевого агентства Німеччини.

За останні вихідні рівень заповненості європейських газових сховищ зріс із 82,9% до 83,1%.

Бекграунд. Між тим головний алкоголік кремля Дмітрій Медведєв прогнозував, що газ подорожчає до $5000 за 1000 кубометрів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло