Bloomberg: росія несподівано слабко відреагувала на введення “стелі цін” на нафту
Це свідчить про те, що російська економіка відчуває значні проблеми

Західна преса та аналітики очікували, що російська відповідь на введення Заходом “стелі цін” щодо російської нафти буде значно суворішою. Проте документ, опублікований у вівторок, 27 грудня, здивував енергетичну спільноту – жодних жорстких заходів у відповідь на санкції москва не запровадила.
Джерело. Про це пише Bloomberg.
Деталі. Ринок загалом спокійно відреагував на публікацію указу путіна: замість різкого зростання цін на енергоносії, про яке не раз попереджали російські урядовці, світові ціни на нафту, навпаки, почали знижуватися.
У вівторок американський бенчмарк WTI закрився за ціною $79,83 за барель, а північноморська Brent – за $84,99.
Під час торгів у середу, 28 грудня, ціни на нафту продовжують знижуватися. Агентство зазначає, що зниження почалося через відсутність у документі жорстких заходів протидії «стелі» – у ньому немає запровадження «дна цін», прямої заборони на експорт до країн, які підтримали санкції, а також граничного розміру знижки на російську нафту.
Документ сформульований настільки розпливчасто, що допускає постачання в рамках «стелі», якщо сама «стеля» в контракті не згадується. Більше того, у виняткових випадках президент залишає за собою право дозволити постачання нафти навіть у рамках «західної стелі» цін. Видання припускає, що ця лазівка залишена для Індії та Китаю – ключових покупців російської нафти.
Відмова від жорстких заходів у відповідь на «західну стелю» може свідчити про те, що західні санкції почали становити серйозну загрозу для російської економіки та бюджету, зокрема. Експерт Capital Economics Ніколас Фарр зазначає, що скорочення експорту нафти з росії видно вже зараз, хоча санкції Заходу лише почали працювати.
Бекграунд. У вівторок, 27 грудня, президент рф путін підписав указ, який мав стати відповіддю на західну стелю цін на російську нафту. Російська влада лякала, що відповідь буде жорсткою, а жодних поставок до країн, які підтримують обмеження Заходу, не буде. Насправді ж формулювання вказують на те, що подібні поставки все ж таки залишаться можливими, а ключовою вимогою стала відсутність «прямого чи непрямого» свідоцтва про продаж нафти в рамках «стелі». Вимоги набирають чинності з лютого 2023 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].