Болгарія висловила росії протест після оголошення у розшук керівника Bellingcat Христо Грозєва

Болгарія висловила росії протест після оголошення у розшук керівника Bellingcat Христо Грозєва

Переслідування журналіста є спробою залякати болгарського громадянина, зазначила вона

Болгарія висловила росії протест після оголошення у розшук керівника Bellingcat Христо Грозєва
фото DR

Болгарія висловила офіційний протест проти оголошення росією у розшук болгарського журналіста-розслідувача, керівника видання Bellingcat Христо Грозєва.

Джерело. Про це заявив у четвер в. о. прем'єр-міністра Болгарії Галаб Донєв, передає Голос Америки.

Деталі. «Для нас цей вчинок є посяганням на свободу слова та спробою залякати громадянина Болгарії. Уряд Болгарії через МЗС висловить офіційний протест послу рф», – заявив Донєв журналістам.

МЗС Болгарії викликало для надання пояснень російського посла в Софії Елеонору Митрофанову.

Провідні політичні партії Болгарії закликали уряд офіційно підтримати болгарського журналіста-розслідувача.

Про те, що МВС росії оголосило у федеральний розшук керівника проекту Bellingcat Христо Грозєва, стало відомо цього тижня. Документ не вказує статтю, за якою розшукується Грозєв.

Болгарський журналіст роками дратував Кремль та російську владу своїми розслідуваннями.

У 2020 році Христо Грозєв разом із командою опозиціонера Алєксєя Навального встановив імена співробітників ФСБ, причетних до отруєння Навального. Він також займався розслідуваннями отруєння у Великій Британії подвійного агента Мі-6 Сергія Скрипаля та його дочки Юлії у березні 2018 року, та аварії в липні 2014 пасажирського літака MH17 на сході України.

Грозєв, який приховує своє місцезнаходження з міркувань безпеки, заявив, що він став першим іноземним журналістом, оголошеним у розшук у росії, і вважає, що це може бути зроблено для залякування інших журналістів.

«Я гадки не маю, на якій підставі Кремль оголосив мене в «розшук». У якомусь сенсі це не має значення – вони роками давали зрозуміти, що бояться нашої роботи і не зупиняться ні перед чим, щоб нас зупинити», – написав Грозєв у Твіттері.

З початку російського вторгнення в Україну Грозєв використовував цифрові інструменти з відкритим вихідним кодом для документування воєнних злочинів та інших злочинів, скоєних під час конфлікту.

За словами Грозєва, йому пропонували допомогу Нідерланди, Швеція, Естонія та Австрія, де він жив останні роки. В офісі президента Болгарії заявили, що Софія також вживає заходів для забезпечення безпеки Грозєва.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло