Болгарія висловила росії протест після оголошення у розшук керівника Bellingcat Христо Грозєва
Переслідування журналіста є спробою залякати болгарського громадянина, зазначила вона

Болгарія висловила офіційний протест проти оголошення росією у розшук болгарського журналіста-розслідувача, керівника видання Bellingcat Христо Грозєва.
Джерело. Про це заявив у четвер в. о. прем'єр-міністра Болгарії Галаб Донєв, передає Голос Америки.
Деталі. «Для нас цей вчинок є посяганням на свободу слова та спробою залякати громадянина Болгарії. Уряд Болгарії через МЗС висловить офіційний протест послу рф», – заявив Донєв журналістам.
МЗС Болгарії викликало для надання пояснень російського посла в Софії Елеонору Митрофанову.
Провідні політичні партії Болгарії закликали уряд офіційно підтримати болгарського журналіста-розслідувача.
Про те, що МВС росії оголосило у федеральний розшук керівника проекту Bellingcat Христо Грозєва, стало відомо цього тижня. Документ не вказує статтю, за якою розшукується Грозєв.
Болгарський журналіст роками дратував Кремль та російську владу своїми розслідуваннями.
У 2020 році Христо Грозєв разом із командою опозиціонера Алєксєя Навального встановив імена співробітників ФСБ, причетних до отруєння Навального. Він також займався розслідуваннями отруєння у Великій Британії подвійного агента Мі-6 Сергія Скрипаля та його дочки Юлії у березні 2018 року, та аварії в липні 2014 пасажирського літака MH17 на сході України.
Грозєв, який приховує своє місцезнаходження з міркувань безпеки, заявив, що він став першим іноземним журналістом, оголошеним у розшук у росії, і вважає, що це може бути зроблено для залякування інших журналістів.
«Я гадки не маю, на якій підставі Кремль оголосив мене в «розшук». У якомусь сенсі це не має значення – вони роками давали зрозуміти, що бояться нашої роботи і не зупиняться ні перед чим, щоб нас зупинити», – написав Грозєв у Твіттері.
З початку російського вторгнення в Україну Грозєв використовував цифрові інструменти з відкритим вихідним кодом для документування воєнних злочинів та інших злочинів, скоєних під час конфлікту.
За словами Грозєва, йому пропонували допомогу Нідерланди, Швеція, Естонія та Австрія, де він жив останні роки. В офісі президента Болгарії заявили, що Софія також вживає заходів для забезпечення безпеки Грозєва.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].