Мінекономіки: ВВП України в 2022 році за попередньою оцінкою впав на 30,4%
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Мінекономіки: ВВП України в 2022 році за попередньою оцінкою впав на 30,4%

Це є кращим показником, ніж передбачалось за попередніми прогнозами

This material is also available in English
Мінекономіки: ВВП України в 2022 році за попередньою оцінкою впав на 30,4%

Що сталося. Падіння ВВП України за підсумком 2022 року оцінюється на рівні 30,4% [±2%], що є кращим показником, ніж передбачалось за попередніми прогнозами. 

Джерело. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки. 

Деталі. «Протягом 2022 року економіка України зазнала найбільших за всю історію незалежності втрат, збитків та пошкоджень, які їй завдала рф, масштабувавши 24 лютого по всій протяжності спільного кордону та з території Білорусії й окупованого Криму свій терор, розпочатий ще у 2014 році» , – заявили у міністерстві. Водночас на початку повномасштабного вторгнення експерти прогнозували падіння ВВП в межах 40–50%. 

У грудні падіння ВВП оцінено на рівні -34% [±2%], що є дещо кращим, ніж оцінки за листопад (падіння ВВП на рівні 37% [±2%]). Відповідно за IV квартал падіння оцінюється на рівні 35,5% [±2%], ураховуючи певну стабілізацію ситуації з енергопостачанням після обстрілів у листопаді.

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, падіння ВВП України у 2022 році може становити 33–35%. В абсолютних показниках це понад 1 трлн грн.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло