МЕА: світ переходить у «нову еру екологічно чистих технологій», що коштуватиме сотні мільярдів на рік
Загальмувати процес здатний розрив виробничих ланцюжків через «геополітичні фактори»

Згідно з новим звітом Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), світ переходить у «нову еру виробництва екологічно чистих технологій», яке до кінця десятиліття може коштувати сотні мільярдів доларів на рік, створюючи мільйони робочих місць.
Джерело. Про це пише CNBC.
Деталі. Звіт МЕА «Перспективи енергетичних технологій на 2023 рік», в якому йдеться про «світанок нової індустріальної епохи», розглядає виробництво технологій, включаючи вітряні турбіни, теплові насоси, акумулятори для електромобілів, сонячні батареї та електролізери для водню.
МЕА заявило, що його аналіз показав, що «глобальний ринок ключових екологічно чистих енергетичних технологій масового виробництва» коштуватиме приблизно $650 млрд на рік до 2030 року, що втричі перевищує сьогоднішній рівень.
Головна умова цього прогнозу – повне виконання країнами-учасницями угод щодо скорочення викидів та переходу на відновлювані джерела енергії – важливе завдання, яке потребуватиме як політичної волі, так і фінансових зусиль.
«Робочі місця, пов'язані з виробництвом екологічно чистої енергії, збільшаться більш ніж удвічі з 6 млн сьогодні до майже 14 млн до 2030 року, – йдеться в повідомленні МЕА, – і в наступні десятиліття очікується подальше швидке зростання промисловості та зайнятості в міру переходу».
Незважаючи на вищевикладене, МЕА зазначило, що існують потенційні перешкоди, пов'язані з ланцюжками поставок – давня проблема, яка різко загострилася в останні роки через загострення геополітичної напруженості та пандемію коронавірусу.
Коли справа доходить до технологій масового виробництва, таких як акумулятори, сонячні панелі, вітер, теплові насоси та електролізери, МЕА наголошує, що три найбільші країни-виробники контролюють не менше 70% виробничих потужностей для кожної технології, причому в усіх з них домінує Китай.
Тим часом більша частина видобутку критично важливих корисних копалин зосереджена в невеликій кількості країн.
«Наприклад, Демократична Республіка Конго виробляє понад 70% світового виробництва кобальту, і лише на три країни – Австралію, Чилі та Китай – припадає понад 90% світового виробництва літію», – йдеться в звіті.
Бекграунд. Нагадаємо, раніше МЕА попередило, що Європі, можливо, не вдасться знайти на зиму 2023-24 років стільки ж газу, як в цьому сезоні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].