Десять російських олігархів, проти яких введено санкції, виявилися власниками британських «золотих віз»

Десять російських олігархів, проти яких введено санкції, виявилися власниками британських «золотих віз»

Походження коштів цих осіб, згідно з розслідуванням, пов'язане з корупцією чи криміналом

Десять російських олігархів, проти яких введено санкції, виявилися власниками британських «золотих віз»
фото Pixaby

Десять російських олігархів, включених до списків санкцій Великої Британії через російське вторгнення в Україну, виявилися власниками «золотих віз» для інвесторів-мільйонерів. Про це заявила міністр внутрішніх справ країни Суелла Браверман, звітуючи перед парламентом про візи цього типу, які перестали видавати за кілька днів до початку війни.

Джерело. Про це повідомляє Reuters.

Деталі. «Золоті» британські візи були вперше представлені в 2008 році. У рамках цієї програми іноземці, які вклали 2 млн фунтів стерлінгів у місцеві активи, могли подати заяву на отримання посвідки на постійне проживання після 5 років перебування в країні. Вкладення 10 млн фунтів дозволяло подавати заявку за два роки. Такі візи користувалися популярністю серед заможних людей із росії, Китаю та Близького Сходу.

Уряд Британії вирішив перевірити видані візи у 2018 році після отруєння Сергія Скрипаля у Солсбері. У лютому 2022 року Лондон звернув ініціативу, побоюючись припливу російських грошей сумнівного походження на тлі війни.

Результати перевірки зберігалися у секреті кілька років та були оприлюднені 12 січня. У заяві Браверман йдеться про невелику групу осіб із інвесторськими візами, походження коштів яких пов'язане з корупцією чи криміналом.

Міністр зазначила, що програма «залучила непропорційно велику кількість заявників із країн, згаданих у британській Національній оцінці ризиків відмивання грошей та фінансування тероризму».

Уряд відмовився називати, скільки віз було видано особам із кримінальним минулим.

Загалом за час дії програми було видано понад 12 000 «золотих віз». Понад 2500 з них отримали росіяни.

Програма тривала навіть після того, як об'єднаний парламентський комітет з розвідки та безпеки розкритикував її у 2020 році, заявивши, що уряд країни «вітає олігархів із розкритими обіймами».

Бекграунд. Як повідомлялося, західні інвестфонди позбуваються російського золота через санкції. Деякі фонди більше не хочуть тримати будь-які активи, пов'язані з росією.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло