Іран нарощує обсяги експорту нафти попри санкції США – Reuters
Найбільшим покупцем іранської нафти залишається Китай, якому Тегеран продає нафту за підробними документами
Що сталося. Попри санкції США, експорт іранської нафти за останні два місяці 2022 року зріс, досягнувши максимуму в близько 1,2 млн барелів на день, і зберігає потенціал для подальшого зростання у 2023 році.
Джерело. Про це з посиланням на дані профільних компаній нафтового ринку повідомляє Reuters.
Деталі. Видання нагадує, що у 2018 році після рішення Адміністрації президента США Дональда Трампа вийти з ядерної угоди 2015 року з Іраном Штати відновили санкції й наклали обмеження на експорт іранської нафти.
Під час каденції президента Джо Байдена, який прагнув відновити ядерну угоду, експорт почав збільшуватись і продовжував зростати, навіть попри зупинку переговорів і конкуренцію з боку російської сирої нафти, яка продається зі значними знижками.
За попередніми оцінками учасників ринку, експорт сирої нафти з Ірану в грудні 2022 року становив у середньому 1,2 млн барелів на день, що на 42 000 барелів на день більше, ніж у листопаді, й на 130% більше, ніж роком раніше, та є найвищим показником 2022 року.
Найбільшим покупцем іранської нафти залишається Китай, якому підсанкційний Тегеран продає сиру нафту за підробними документами, щоб приховати її справжнє походження й убезпечити Пекін від претензій США.
Крім того, минулого року Іран наростив співпрацю з Венесуелою, яка також перебуває під американськими санкціями, надсилаючи їй свою легку нафту для подальшої переробки та окремі хімічні компоненти, необхідні при виробництві сирої нафти, придатної для експорту.
Бекграунд. Після того як адміністрація Джо Байдена 2022 року повернулася до посилення примусових заходів проти Ірану, він опинився в санкційному списку Мінфіну США як особа, пов’язана з терористичними організаціями «Корпус вартових Ісламської революції» та «Хізболла». Це свідчить не лише про складні тіньові взаємозв’язки на глобальному нафтовому ринку, а й про наміри західних союзників рішучіше їх блокувати для боротьби з тероризмом.
Mind дослідив, як тіньові схеми змінили економіку Ірану, що колись був заможною державою, а потім перетворився на країну, визнану спонсором тероризму. За схожими лекалами може діяти і рф у недалекому майбутньому.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].