Фонд гарантування передав державі акції Промінвестбанку та МР Банку
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Фонд гарантування передав державі акції Промінвестбанку та МР Банку

Йдеться 99,77% статутного капіталу Промінвестбанку та 100% МР Банку

Фонд гарантування передав державі акції Промінвестбанку та МР Банку

Що сталося. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб передав державному підприємству «Національний фонд інвестицій України» акції дочірніх структур російських державних банків в Україні – ПАТ «Промінвестбанк» та АТ «МР Банк».

Джерело. Про це повідомляє пресслужба ФГВФО.

Деталі. Йдеться про коропоративні права в розмірі 5 080 310 373 простих іменних акцій, що становлять 99,77% статутного капіталу ПАТ «Промінвестбанк», що входить до структури російського «ВЕБ.РФ» та 24 065 460 500 простих іменних акцій, що становлять 100% статутного капіталу АТ «Міжнародний резервний банк» (АТ «МР Банк»), що належали Сбєрбанку росії.

«Конфісковані кошти уряд планує використати для відновлення зруйнованого житла українців», – заявила заступниця директора-розпорядника фонду Ольга Білай. Посадовиця нагадала, що  російські акціонери з травня 2022-го до переліку кредиторів не належать.

У травні 2022 року ФГВФО на підставі рішення РНБО замінив «материнські» банки ПАТ «Промінвестбанк» та АТ «МР Банк» в реєстрі кредиторів на державу. Вже у грудні фонд забезпечив перерахування коштів із накопичувальних рахунків цих банків до спеціального фонду державного бюджету.

Нагадаємо: процес ліквідації цих установ розпочався 25 лютого 2022 року на підставі постанови НБУ щодо відкликання банківської ліцензії у банку, що перебуває під контролем держави-агресора. У травні рішення щодо примусового вилучення ухвалила РНБО, воно було введене в дію указом президента.

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, держбюджет отримав 17 млрд гривень із рахунків Промінвестбанку та МР Банку.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло