Перевезення зерновозами «Укрзалізниці» за рік подорожчали вдвічі
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Перевезення зерновозами «Укрзалізниці» за рік подорожчали вдвічі

Водночас сплата за користування деякими іншими типами вагонів навпаки знизилася

Перевезення зерновозами 	«Укрзалізниці» за рік подорожчали вдвічі
Фото: flickr.com

Що сталося. Користування зерновозами з парку «Укрзалізниці» торік подорожчало найбільше: з 2000 грн за добу до 4300 грн/доба.

Джерело. Про це повідомляє Rail.insider із посиланням на опубліковану на сайті перевізника інформацію.

Деталі. «Універсальні платформи піднялися в ціні з 787 грн/доба до 4100 грн/доба, фітингові платформи – з 885 до 1785 грн/доба. Криті вагони подорожчали з 789 до 1339 грн за добу. Користування цистернами зросло з 1005 грн/доба до понад 1400 грн/доба», – йдеться в повідомленні.

Водночас сплата за користування деякими іншими типами вагонів навпаки суттєво знизилася. Так, обкотишовози подешевшали з 1500 грн/доба на початку року до 700 грн/доба у грудні. Ставки на цементовози знизилися з 1400 до 1100 грн/доба. Рекордно впала ціна на думпкари – з 1800 до 350 грн/доба.

Мінераловози, якщо вони використовуються не для перевезень зерна, коштують лише 100 грн за добу.

Ставки на найбільш масовий тип рухомого складу – піввагони – протягом 2022 року змінювалися нерівномірно. Та, попри зростання в середині року, знизилися – з 1800 грн у січні до 1500 грн за добу у грудні.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що «Укрзалізниця» підіймає вартість вагонної складової у період гострого дефіциту вагонів. Залізниця заробляє прямо через аукціони, оскільки подання вагона в цьому разі забезпечується додатковою відповідальністю та високою ціною. І вантажовласник йде на цю ціну, тому що в порту чекають на його вантаж.

Зиск від цін на аукціонах також мають вагонні оператори. Оскільки ціна вагона УЗ є певним маркером, приватні оператори зацікавлені в її зростанні.

Більше про це в матеріалі «Допомога АПК: держава в особі «Укрзалізниці» має стати провайдером українського агровиробника під час війни і як має змінитися підхід до формування ціни перевезень».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло