ФГВФО: Вкладники неплатоспроможних банків торік отримали понад 5,8 млрд грн
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

ФГВФО: Вкладники неплатоспроможних банків торік отримали понад 5,8 млрд грн

85% від загальної суми становлять гарантійні виплати вкладникам Мегабанку та банку «Січ»

ФГВФО: Вкладники неплатоспроможних банків торік отримали понад 5,8 млрд грн

Що сталося. У 2022 році вкладники банків, що ліквідуються, отримали від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) гарантоване відшкодування на загальну суму 5,83 млрд грн. 

Джерело. Про це повідомляє пресслужба фонду.

Деталі. 85% від загальної суми становлять виплати вкладникам Мегабанку та банку «Січ» (3,73 млрд грн та 1,2 млрд грн відповідно). «На загальну суму виплат значною мірою вплинуло запровадження 100% гарантій за вкладами. Після набуття чинності відповідного закону, два банки – Мегабанк та «Січ» – були визнані неплатоспроможними та перейшли під управління фонду. Їхнім вкладникам відшкодовується кошти в розмірі вкладу з нарахованими відсотками», – пояснила заступниця директора-розпорядника ФГВФО Наталія Рудуха.

Ще 1,6 млрд грн гарантованого відшкодування вкладники отримали дистанційно, йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що на час дії в Україні воєнного стану та протягом трьох місяців після його скасування чи припинення запроваджено 100% гарантії за банківськими вкладами. Це означає, що вкладникам банків, визнаних неплатоспроможними на час дії цієї норми, фонд відшкодовує повну суму їхніх вкладів. Відповідні норми прописані у Законі №2180-ІХ, який набрав чинності 13 квітня 2022 року.  

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, неплатоспроможні банки отримали 4,5 млрд грн у 2022 році, третина – від продажу активів. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло