«Ескадрону танків Challenger 2 недостатньо»: спільна заява очільників МЗС та МО України

«Ескадрону танків Challenger 2 недостатньо»: спільна заява очільників МЗС та МО України

Український уряд закликає партнерів надати більше бронетехніки

This material is also available in English
«Ескадрону танків Challenger 2 недостатньо»: спільна заява очільників МЗС та МО України
Фото: Getty Images

Що сталося. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба та міністр оборони Олексій Резніков зробили спільну заяву, у якій наголосили, що першого ескадрону танків Challenger 2 недостатньо для досягнення оперативних цілей на полі бою.

Джерело. Заяву опублікували на сайті МЗС України.

Деталі. Урядовці привітали рішення Великої Британії, утім звернулися до всіх країн, що мають на озброєнні танки Leopard 2, із закликом передати танки. Це стосується Греції, Данії, Іспанії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Португалії, Туреччини, Фінляндії та Швеції.

«Ми закликаємо це зробити заради мільйонів мирних громадян України, яким продовжує загрожувати смертельна небезпека з боку держави-агресора та держави-терориста росії, якщо ЗСУ своєчасно не отримають потрібного підсилення», – коментують міністри.

Водночас Володимир Зеленський під час «українського сніданку» на Всесвітньому економічному форумі зробив схожу заяву. Президент закликав партнерів не затримувати надання військової допомоги.

«Ми не можемо виїжджати на мотивованості. Є певні речі, від яких залежить стійкість. Ці конкретні речі ми очікуємо», – пояснив Зеленський.

Він додав, що в Україні наразі спостерігається дефіцит артилерії, снарядів та техніки, яка б могла працювати на далекі відстані. Політик запевнив, що відповідний вид озброєння потрібний насамперед для ударів по тимчасово окупованих територіях, а не росії.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Дуда закликав союзників посилити військову підтримку України на тлі накопичення сил армії рф. Президент Польщі заявив, що найближчим часом настане вирішальний момент війни.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло