Постійна моніторингова місія МАГАТЕ розпочала роботу на Хмельницькій АЕС

Постійна моніторингова місія МАГАТЕ розпочала роботу на Хмельницькій АЕС

Минулого тижня такі ж місії агентства започаткували на Південноукраїнській, Рівненській, а також на Чорнобильській АЕС

Постійна моніторингова місія МАГАТЕ розпочала роботу на Хмельницькій АЕС
Фото: пресслужба ВП "ХАЕС"

Що сталося. 23 січня 2023 року постійна місія Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) розпочала свою роботу на Хмельницькій АЕС.

Джерело. Про це повідомила пресслужба Державної інспекції ядерного регулювання України.

Деталі. Минулого тижня такі ж місії агентства були започатковані на діючих Південноукраїнській, Рівненській АЕС, а також на Чорнобильській АЕС, яка наразі перебуває на етапі зняття з експлуатації.

На Запорізькій АЕС, яка перебуває під окупацією російських загарбників, фахівці МАГАТЕ на постійній основі працюють з вересня 2022 року.

Після офіційної церемонії підняття прапора МАГАТЕ над промисловим майданчиком ХАЕС на станції відбулася робоча нарада за участі представників МАГАТЕ, в.о. голови Держатомрегулювання Олега Корікова, генерального директора ВП «ХАЕС» Андрія Козюри.

Під час наради сторони висловили спільну позицію, що головними завданнями місії є збереження ядерної та радіаційної безпеки на українських ядерних об‘єктах в умовах війни, яку розпочала росія.

Зазначається, що МАГАТЕ розташувало свої постійні моніторингові місії на всіх українських АЕС у відповідь на офіційний запит уряду України.

Бекграунд. Нагадаємо, що окупанти не можуть запустити в роботу жоден енергоблок тимчасово окупованої ЗАЕС

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло