МАГАТЕ не виявило ніякого військового обладнання на українських атомних електростанціях

МАГАТЕ не виявило ніякого військового обладнання на українських атомних електростанціях

Відомство вже вдруге спростовує висунуті росією звинувачення у незаконних діях на зазначених об'єктах

МАГАТЕ не виявило ніякого військового обладнання на українських атомних електростанціях
фото DR

У вівторок глава Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі заявив у Європейському парламенті, що в ході проведеної його відомством інспекції українських атомних станцій не було виявлено жодного військового обладнання.

Джерело. Про це пише Reuters.

Деталі. Нагадаємо, напередодні російська Служба зовнішньої розвідки звинуватила Україну в зберіганні зброї, що поставляється Заходом, на атомних електростанціях по всій країні.

Україна спростувала це твердження.

Гроссі повідомив Європарламенту, що очолюване ним відомство встановило постійну присутність спостерігачів на всіх українських ядерних об'єктах.

Як зазначив Гроссі, у вівторок він розпорядився провести інспекції, щоб з'ясувати, чи не знаходиться на вказаних об'єктах військове обладнання.

«Результат цих перевірок був негативним», – сказав він.

За словами Гроссі, МАГАТЕ вже вдруге вдалося «спростувати звинувачення росії у незаконних та дуже небезпечних діях, що відбуваються на цих об'єктах».

Бекграунд. Нагадаємо, що раніше росія звинувачувала Україну у спробах створити «брудну ядерну бомбу». Тоді місія МАГАТЕ також оглянула українські об'єкти і не виявила там жодних загроз.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло