Гетманцев: у січні Україна прискорено залучає зовнішнє фінансування до бюджету
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Гетманцев: у січні Україна прискорено залучає зовнішнє фінансування до бюджету

З 1 по 25 січня 2023 року держбюджет отримав майже $4,3 млрд

This material is also available in English
Гетманцев: у січні Україна прискорено залучає зовнішнє фінансування до бюджету

Що сталося. З 1 по 25 січня 2023 року до державного бюджету надійшло майже $4,3 млрд зовнішньої допомоги. Станом на січень Україна випереджає графік по залученню фінансів. 

Джерело. Про це повідомив народний депутат, голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев у телеграмі.

Деталі. За цей час $3,24 млрд допомоги надав ЄС, ще $1 млрд – США, що складає 78% всього бюджетного фінансування з початку року. Ще майже $1,2 млрд залучили від розміщення військових ОВДП на ринкових умовах.

«Завдяки партнерам Україні вдалося уникнути ризиків розривів у бюджетній ліквідності на початку року і забезпечити ритмічність фінансування всіх необхідних невійськових видатків», – пише депутат. За його словами, йдеться про соціальні виплати, медичні гарантії, підтримку критичної інфраструктури, надання міжбюджетних трансфертів.

Гетманцев додав, що цьогоріч дефіцит складає половину від видатків бюджету: майже 1,29 трлн грн повинно бути забезпечене за рахунок зовнішніх надходжень. Для цього бюджетом-2023 заплановано залучення трохи більше $38 млрд (близько $3,2 млрд на місяць) у вигляді зовнішніх кредитів і грантів.

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, фінансування держбюджету з початку року майже на 70% складається з кредитів міжнародних фінансових організацій. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло