Ізраїль допомагає Україні більше, ніж каже про це публічно — дипломат
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Ізраїль допомагає Україні більше, ніж каже про це публічно — дипломат

Крім іншого, Ізраїль частково блокує потік іранських дронів в росію

Ізраїль допомагає Україні більше, ніж каже про це публічно — дипломат
фото Pixaby

Ізраїль «за лаштунками» надає допомогу Україні у значно більших масштабах, ніж про це відомо публічно.

Джерело. Про це заявив в інтерв'ю Ostthuringer Zeitung ізраїльський посол у Німеччині Рон Просор, пише moscowtimes.eu.

Деталі. Офіційно Ізраїль підтверджує лише гуманітарну підтримку Києва, утримуючись від постачання озброєнь, незважаючи на прохання президента України Володимира Зеленського та тиск адміністрації США.

За словами Просора, це лише частина допомоги, яку надає Ізраїль.

«Ізраїльська армія регулярно блокує постачання зброї з Ірану до Сирії та Лівану, включаючи іранські дрони та ракети, які росія використовує в Україні», – розповів дипломат.

Він визнав, що повністю заблокувати потік іранських дронів Ізраїль не може, як і перейти до відкритої військової допомоги.

«Це не так просто. Росіяни перебувають у Сирії. До того ж у нас велика єврейська спільнота в росії. Це дві основні причини, через які ми тримаємося в тіні», – сказав Просор.

За даними Axios, Ізраїль з жовтня перешкоджає постачанням в росію іранської зброї, яка використовується для ударів по українській енергоінфраструктурі та цивільним об'єктам.

У листопаді Ізраїль дозволив країнам НАТО постачати Україні системи озброєнь, які містять ізраїльські компоненти, а також погодився профінансувати «стратегічні матеріали» на кілька мільйонів доларів.

Ізраїль, який не приєднався до санкцій проти росії, ухвалив таке рішення під тиском США, проте попросив усі сторони, які беруть участь в угоді, не розкривати її публічно, розповідали Haaretz високопоставлені європейські дипломати.

Після переговорів та обговорення питання зі службами безпеки Ізраїль вирішив фінансувати «стратегічні матеріали» і дав добро на передачу Україні електрооптичних систем та систем управління вогнем, створених на ізраїльських технологіях.

Бекграунд. Нагадаємо, раніше російський міністр МЗС Лавров викликав осуд Ізраїлю та США, порівнявши війну в Україні з Голокостом.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло