Міністри сільського господарства країн ЄС стурбовані надмірним імпортом зерна з України
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Міністри сільського господарства країн ЄС стурбовані надмірним імпортом зерна з України

Це завдає збитків місцевим фермерам

Міністри сільського господарства країн ЄС стурбовані надмірним імпортом зерна з України
фото Pixaby

Міністри сільського господарства європейських країн зібралися в Брюсселі, щоб обговорити збільшення імпорту зерна з України.

Після російського вторгнення в Україну Євросоюз зняв обмеження на торгівлю продуктами харчування та створив коридори солідарності для сприяння українському експорту. Однак це призвело до збільшення імпорту українського зерна та викликало занепокоєння в кількох країнах.

Джерело. Про це повідомив Польському радіо єврокомісар із питань сільського господарства Януш Войцеховський.

Деталі. «У країнах, які межують із Україною, є певна проблема, пов’язана з надмірним імпортом, який трохи вирвався з-під контролю, і це треба упорядкувати. Розглядаємо тут різні можливі дії, можливі різні форми допомоги фермерам, які постраждали від цього надмірного імпорту».

Серед країн, які заявили про проблему, є Польща. Комісар Януш Войцеховський сказав, що він підтримує контакти з Варшавою і чекає на точнішу інформацію про наслідки надмірного імпорту. Він додав, що статистика свідчить, що торік Польща імпортувала понад 2 млн тонн зернових, а роком раніше такої ситуації не було.

«Потрібно мати більше знань про те, як ця загальна проблема відображається на ситуації конкретних фермерів – і ці дані має забезпечити польська сторона», – наголосив Януш Войцеховський.

Єврокомісар повідомив, що на основі сьогоднішньої, 30 січня, зустрічі міністрів ЄС незабаром запропонує підтримку фермерам.

Можна, зокрема, використовувати кризовий резерв, але в цьому питанні, як наголосив він, потрібна європейська солідарність і згода всіх країн допомогти фермерам кількох країн.

Бекграунд. Як повідомлялося, Україна експортувала понад 660 000 тонн зерна морем за тиждень – за цей час із портів Великої Одеси вийшли 18 суден.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло