Фінкомітет Ради підтримав законопроєкти щодо розмитнення авто через «Дію»
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Фінкомітет Ради підтримав законопроєкти щодо розмитнення авто через «Дію»

На початку лютого документи внесуть на розгляд до сесійної зали

Фінкомітет Ради підтримав законопроєкти щодо розмитнення авто через «Дію»

Що сталося. Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав законопроєкти №7466 та №7468 щодо внесення змін до Митного та Податкового кодексів у частині оподаткування транспортних засобів, які ввозяться на митну територію України.

Джерело. Про це повідомив перший заступник керівника комітету, народний депутат Ярослав Железняк.

Деталі. Пропонується змінити механізм нарахування платежів при ввезенні автівок з-за кордону – враховувати об’єм та тип двигуна, рік випуску та марку (якщо це ексклюзивне авто).

Процес розмитнення має відбуватися наступним чином: купівля авто, авторизація у «Дії», внесення VIN-коду та додаткових даних про транспортний засіб.

Далі «Дія» самостійно розраховує суму митних платежів, громадянин їх сплачує (необхідну суму банк спершу блокує) та підписує електронну декларацію у застосунку. Дані «Дія» відправляє до Автоматичної системи митного оформлення (АСМО). Коли громадянин приїздить на кордон, то інспектор уже матиме всі необхідні документи. Лише після їхньої перевірки банк проводить списання грошей. Після чого авто заїжджає в Україну.

За словами Железняка, на початку лютого законопроєкти внесуть до сесійної зали для голосування.

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, Комітет Ради розгляне законопроєкти щодо розмитнення авто через «Дію» на найближчому засіданні.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло