ПриватБанк торік отримав чистий прибуток у понад 30 млрд грн
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

ПриватБанк торік отримав чистий прибуток у понад 30 млрд грн

Порівняно з 2021 роком прибуток скоротився на 14%

This material is also available in English
ПриватБанк торік отримав чистий прибуток у понад 30 млрд грн
Фото: flickr.com

Що сталося. Державний ПриватБанк за результатами 2022 року отримав прибуток на 14% порівняно з 2021 роком – до 30,25 млрд грн.

Джерело. Про це повідомляє пресслужба банку.

Деталі. «Це попередні дані, до підтвердження річної фінансової звітності банку зовнішнім аудитором», – йдеться в повідомленні.

У держбанку наголосили, що з понад 1200 відділень щодня протягом війни відкривалося в середньому 80% відділень. Також банк відновив протягом року мережу банкоматів і POS-терміналів на рівні 80% та більше.

Витрати банку в умовах зростання інфляції зросли лише на 5%, або 0,9 млрд грн.

Протягом 2022 року банк видав 23,8 млрд грн малому та середньому бізнесу, що зумовило збільшення кредитного портфеля юридичних осіб після вирахування резервів на 58%.

Для покриття підвищених кредитних ризиків за умов війни у 2022 році ПриватБанк сформував резервів на суму понад 14,5 млрд грн. Також протягом року було сформовано резерви під очікувані збитки внаслідок бойових дій: під втрати готівки та інших активів через руйнування приміщень і банкоматів.

Бекграунд. Нагадаємо: Mind у своєму рейтингу за підсумками року в банківському секторі назвав ПриватБанк «Незламним року», оскільки він, як і раніше, є найбільшим і найприбутковішим банком України, а ще одним з найбільш автономних. Його активи за 11 місяців 2022 року зросли на 16,7%, кредитний портфель – на 2%, кошти фізосіб – на 36%. Чистий прибуток банку за січень – листопад найбільший серед інших гравців ринку – 17,8 млрд грн.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло