Депутати Ради пропонують позбавити Кабмін функцій уповноважувати на експорт/імпорт військових товарів

Депутати Ради пропонують позбавити Кабмін функцій уповноважувати на експорт/імпорт військових товарів

Такі функції наразі створюють перешкоди під час виконання оборонного замовлення, кажуть автори

This material is also available in English
Депутати Ради пропонують позбавити Кабмін функцій уповноважувати на експорт/імпорт військових товарів

Що сталося. Депутати від партії «Слуга народу» зареєстрували у парламенті проєкт закону про державний контроль за міжнародними передачами стратегічних товарів. Йдеться оптимізацію (спрощення) процедур контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання.

Джерело. Картка законопроєкту №8415. 

Деталі. Згідно пояснювальної записки, оптимізація передбачає «скасування інституту надання Урядом повноважень на право здійснення експорту, імпорту товарів військового призначення, який не відповідає нагальним потребам держави та створює додаткові перешкоди під час виконання оборонного замовлення (оборонних закупівель)». Натомість автори законопроєкту пропонують запровадити облік суб’єктів, які відповідають певним наперед визначеним критеріям та відповідно мають право здійснювати діяльність у сфері міжнародних передач товарів військового призначення.

Також, депутати хочуть спростити процедуру реєстрації суб’єктів здійснення міжнародних передач товарів – без проведення попередньої ідентифікації товару; термін надання відповідних дозволів – скоротити з 30 до 20 днів; натомість збільшити строк дії такої реєстрації до 5 років. 

Крім того, документ містить положення, згідно яких окремі пункти для пропуску стратегічних товарів через митний кордон України може визначати Кабінет Міністрів. Водночас, скасовується державний контроль за проведенням переговорів, пов’язаних із підписанням зовнішньоекономічних договорів (контрактів).

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, Кабінет Міністрів ініціював створення робочої групи, яка має розробити оновлену систему закупівель продуктів харчування для армії.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло