WSJ: Китай і Туреччина постачають в росію технології для військової техніки
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

WSJ: Китай і Туреччина постачають в росію технології для військової техніки

Крім того, з Туреччини постачалася в рф продукція, вироблена безпосередньо в США

This material is also available in English
WSJ: Китай і Туреччина постачають в росію технології для військової техніки
Пекін
фото DR

Китайські державні та приватні компанії постачають російським підприємствам, які перебувають під санкціями, навігаційне обладнання, технології для радарів і створення радіоперешкод, деталі для винищувачів, мікросхеми, які можуть застосовуватися у військовій техніці.

А турецькі компанії минулого року продавали обладнання, електроніку, запчастини та інші товари, які потрібні російським збройним силам. Серед них – американська продукція, заборонена для постачання росію.

Джерело. Про це пише The Wall Street Journal на підставі митних даних.

Деталі. У випадку Китаю WSJ проаналізувала понад 84 000 постачань з бази даних Федеральної митної служби росії з початку введення американських санкцій у відповідь на вторгнення в Україну. Більшість товарів подвійного призначення були з Китаю.

Так, китайська оборонна держкомпанія Poly Technologies 31 серпня 2022 р. направила «Рособоронекспорту», що перебуває під санкціями, навігаційне обладнання для військово-транспортних вертольотів Мі-17.

Раніше того ж місяця Fujian Nanan Baofeng Electronic Co. відправила «Рособоронекспорту» телескопічну антену для комплексу радіоелектронного придушення систем радіозв'язку РБ-531БЕ.

24 жовтня китайська державна компанія AVIC International Holding Corp. направила АТ КРЕТ (Концерн «Радіоелектронні технології», входить до «Ростеху», що знаходиться під санкціями) деталі для винищувачів Су-35 на $1,2 млн.

China Taly Aviation Technologies, підрозділ відомства, що відповідає за закупівлю для китайських ВПС, 4 жовтня відправив концерну «Алмаз-Антей» (випускає озброєння для протиповітряної та протиракетної оборони), що знаходиться під санкціями, деталі для радіолокатора 96L6E. Він працює з ракетними комплексами С-300 та С-400, які росія застосовує в Україні.

Один із найактивніших китайських експортерів товарів подвійного призначення – приватна Sinno Electronics, проти якої США вже ввели торік санкції за закупівлю забороненої продукції для російських військових. З квітня по жовтень вона організувала понад 1300 постачань на суму понад $2 млн.

До росії також поставляються квадрокоптери DJI, які, за словами військових аналітиків, використовуються для відстеження українських частин та коригування артилерійського вогню.

Торгові дані свідчать, що китайські оборонні держкомпанії продовжують надсилати підсанкційним російським оборонним компаніям деталі, які можна застосовувати у озброєннях. Є свідчення, що у війні, яку росія веде в Україні, використовуються якраз ці деталі.

Туреччина

У випадку Туреччини WSJ з'ясувала, що постачалися обладнання, електроніка, запчастини та інша продукція, яка потрібна російським ЗС.

Не менше 13 турецьких компаній експортували на загальну суму $18,5 млн пластикову та гумову продукцію (може використовуватися при виробництві танків, кораблів, бронежилетів та ін.), а також транспортні засоби принаймні 10 російським компаніям, проти яких США ввели санкції за їх роль нападу росії на Україну. Щонайменше три поставки включали продукцію, вироблену США.

Крім того, з березня по жовтень було експортовано американських конвеєрів та ліфтів, електрогенераторів, монтажних плат та інших предметів на $15 млн, порушуючи санкції США.

Бекграунд. Нагадаємо, Bloomberg писав, що Туреччина стала мало не найбільшим хабом для обходу росією західних санкцій.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло