Норвегія виділить понад $7 млрд на допомогу Україні

Норвегія виділить понад $7 млрд на допомогу Україні

Цей обсяг розрахований на 5 років

This material is also available in English
Норвегія виділить понад $7 млрд на допомогу Україні
фото DR

Уряд Норвегії в понеділок заявив, що планує виділити пакет допомоги Україні на суму $7,3 млрд, а також додаткову допомогу іншим країнам, які постраждали від війни. План розрахований п'ять років.

Джерело. Про це пише ВВС.

Деталі. «Ми пропонуємо, щоб Норвегія зробила обов'язковий для виконання довгостроковий внесок в Україну», – сказав журналістам прем'єр-міністр Йонас Гар Сьтере.

«Ми розраховуємо виділити Україні по 15 млрд крон на рік протягом п'яти років, тобто 75 млрд крон», – додав він.

Доходи Норвегії зросли до рекордного рівня після вторгнення росії в Україну через різкий стрибок цін на газ.

Зіткнувшись із критикою з боку деяких країн та частини опозиції через непряме отримання прибутку від війни, Сьтере наприкінці минулого року оголосив про план надання багаторічної допомоги Україні, проте тоді не уточнив обсяг виділених коштів, писало Reuters.

У 2023 році половина допомоги буде спрямована на військові потреби, а решту витрачено на гуманітарну допомогу, але цей поділ може змінитися в наступні роки, сказав прем'єр-міністр.

Ініціативу уряду Норвегії має ще схвалити парламент, проте головна опозиційна партія Норвегії вже заявила, що підтримає ініціативу.

У 2022 році Норвегія стала найбільшим постачальником газу до Європи через скорочення постачання російського газу. Вона також є найбільшим у Європі нафтовидобувачем.

Бекграунд. Як повідомлялося, Норвезький Пенсійний фонд втратив майже $300 млн через невдалі вклади в російські активи.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло