США можуть перекрити імпорт російського алюмінію, запровадивши 200%-ві мита
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

США можуть перекрити імпорт російського алюмінію, запровадивши 200%-ві мита

Однак Білий дім турбується, що це завдасть шкоди аерокосмічній та автомобільній галузям

This material is also available in English
США можуть перекрити імпорт російського алюмінію, запровадивши 200%-ві мита
фото DR

Влада США може припинити постачання російського алюмінію до країни – Вашингтон може ввести мито в 200% на імпорт металу з росії. Так США мають намір чинити тиск на москву у зв’язку з наближенням річниці вторгнення в Україну.

Джерело. Про це пише Bloomberg з посиланням на обізнані джерела.

Деталі. Високі тарифи фактично зупинять постачання російського алюмінію до США, зазначає агентство. Остаточного рішення ще не ухвалено, президент Джо Байден ще не дав офіційного дозволу на цю дію, зазначають співрозмовники видання. Білий дім турбується, що обмеження поставок завдасть шкоди аерокосмічній та автомобільній галузям.

Влада США розглядає введення мит на імпорт алюмінію вже кілька місяців. Єдиний виробник алюмінію в росії – «Русал», що належить холдингу EN+, який заснував олігарх Олег Дерипаска.

«Русал» – друга у світі компанія з виробництва алюмінію, при цьому для США імпорт цього металу з росії становить 10% від загальної частки поставок.

Однак у жовтні імпорт алюмінію з росії до США впав на 3%. Тоді Bloomberg повідомляв, що Білий дім обмірковує повну заборону імпорту російського металу.

Попит на російський метал у США поступово знижувався ще й через те, що алюмінієві компанії з Європи переносили виробництво на територію Штатів, насичуючи ринок металом місцевого виробництва, зазначили аналітики.

Якщо США обмежать імпорт алюмінію, росія може перенаправити його експорт до Китаю, пише Bloomberg.

Бекграунд. У жовтні повідомлялося, що сотні тисяч тонн російського алюмінію залишилися без покупців.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло