росія зміцнює свій вплив в Африці, щоб звідти відкрити другий фронт проти Заходу - FT
В деяких африканських країнах вже з’явився московський патріархат і обов’язкове вивчення російської

Після втрати впливу в Європі росія досягла успіху у зміцненні своїх позицій у Центральній Африці.
Джерело. Про це пише Financial Times.
Деталі. москва намагається створити в регіоні щось на зразок другого фронту для протистояння із Заходом, пише видання.
Інтереси росії поширюються на низку країн: від Малі на заході до Судану на сході. У регіоні, де великі території в минулому перебували під владою Франції, російські сили спонсорують поширення антифранцузької пропаганди, яку звинувачують у неоколоніальних амбіціях.
Радник французького президента Самуель Рамані вважає, що мета москви – «послабити Європу та відкрити фронт там, де Європа та Франція виглядають слабкими». Для досягнення цієї мети росія використовує різні інструменти, у тому числі операції проти повстанців ісламізму, продаж зброї, просування автократії.
Особливо помітно вплив росії у Центральноафриканській республіці – одній із найбідніших та найнестабільніших країн світу. Російська присутність включає 1500 бійців ПВК «Вагнер», видобуток золота та алмазів і навіть підприємство з виробництва “водки”.
Також рф фінансує соціальні проекти. Так, вона оплатила реставрацію собору в столиці ЦАР, який перейшов до Московського патріархату з Константинопольського, та створення шкільного класу для дітей-сиріт, де їх навчають російській мові. Російська також стала обов'язковою мовою у місцевих університетах.
Міністр закордонних справ ЦАР Сільві Байпо-Темон наголосила, що помилки, допущені Францією у цій країні, зіграли на руку росії. За словами Байпо-Темон, як тільки французькі війська вийшли з республіки, їхнє місце посіли росіяни, які налагодили постачання зброї уряду, який важко утримує владу.
Бійці «Вагнера» охороняють президента ЦАР Фостен-Арканжа Туадеру. «Вони не просто його особиста охорона, він їхній заручник», – розповів FT західний дипломат, який працює в Бангі.
У вересні відбувся військовий переворот у Буркіна-Фасо, і вже в січні новий уряд вимагав у французьких військ залишити країну. Президент сусідньої Гани Нана Акуфо-Аддо стверджує, що влада Буркіна-Фасо залучила бійців «Вагнера» для боротьби з джихадистами. «Сьогодні російські найманці знаходяться на нашому північному кордоні», – заявив ганський лідер.
москва налагодила також добрі стосунки з адміністрацією Судану. За даними Мінфіну США, російські компанії заробляють на незаконному експорті золота, видобутого у цій африканській країні.
Бекграунд. Раніше CNN писав, що російська контрабанда золота із Судану фінансує путінську війну в Україні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].