росія зміцнює свій вплив в Африці, щоб звідти відкрити другий фронт проти Заходу - FT
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

росія зміцнює свій вплив в Африці, щоб звідти відкрити другий фронт проти Заходу - FT

В деяких африканських країнах вже з’явився московський патріархат і обов’язкове вивчення російської

росія зміцнює свій вплив в Африці, щоб звідти відкрити другий фронт проти Заходу - FT
фото DR

Після втрати впливу в Європі росія досягла успіху у зміцненні своїх позицій у Центральній Африці.

Джерело. Про це пише Financial Times.

Деталі. москва намагається створити в регіоні щось на зразок другого фронту для протистояння із Заходом, пише видання.

Інтереси росії поширюються на низку країн: від Малі на заході до Судану на сході. У регіоні, де великі території в минулому перебували під владою Франції, російські сили спонсорують поширення антифранцузької пропаганди, яку звинувачують у неоколоніальних амбіціях.

Радник французького президента Самуель Рамані вважає, що мета москви – «послабити Європу та відкрити фронт там, де Європа та Франція виглядають слабкими». Для досягнення цієї мети росія використовує різні інструменти, у тому числі операції проти повстанців ісламізму, продаж зброї, просування автократії.

Особливо помітно вплив росії у Центральноафриканській республіці – одній із найбідніших та найнестабільніших країн світу. Російська присутність включає 1500 бійців ПВК «Вагнер», видобуток золота та алмазів і навіть підприємство з виробництва “водки”.

Також рф фінансує соціальні проекти. Так, вона оплатила реставрацію собору в столиці ЦАР, який перейшов до Московського патріархату з Константинопольського, та створення шкільного класу для дітей-сиріт, де їх навчають російській мові. Російська також стала обов'язковою мовою у місцевих університетах.

Міністр закордонних справ ЦАР Сільві Байпо-Темон наголосила, що помилки, допущені Францією у цій країні, зіграли на руку росії. За словами Байпо-Темон, як тільки французькі війська вийшли з республіки, їхнє місце посіли росіяни, які налагодили постачання зброї уряду, який важко утримує владу.

Бійці «Вагнера» охороняють президента ЦАР Фостен-Арканжа Туадеру. «Вони не просто його особиста охорона, він їхній заручник», – розповів FT західний дипломат, який працює в Бангі.

У вересні відбувся військовий переворот у Буркіна-Фасо, і вже в січні новий уряд вимагав у французьких військ залишити країну. Президент сусідньої Гани Нана Акуфо-Аддо стверджує, що влада Буркіна-Фасо залучила бійців «Вагнера» для боротьби з джихадистами. «Сьогодні російські найманці знаходяться на нашому північному кордоні», – заявив ганський лідер.

москва налагодила також добрі стосунки з адміністрацією Судану. За даними Мінфіну США, російські компанії заробляють на незаконному експорті золота, видобутого у цій африканській країні.

Бекграунд. Раніше CNN писав, що російська контрабанда золота із Судану фінансує путінську війну в Україні.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло