Лубінець надіслав лист про вихід з Європейського інституту Омбудсмена

Лубінець надіслав лист про вихід з Європейського інституту Омбудсмена

За його словами, правозахисник інституту вивіз двох українських дітей з Австрії до рф

Лубінець надіслав лист про вихід з Європейського інституту Омбудсмена
Фото: istockphoto.com

Що сталося. Омбудсмен з прав людини Дмитро Лубінець надіслав лист про вихід з Європейського інституту Омбудсмена (ЄІО).

Джерело. Про це повідомив сам Лубінець.

Деталі. За його словами, генсекретар ЄІО Йозеф Зігеле вивіз двох українських дітей, які перебували на території Австрії через російську збройну агресію, на територію росії.

«В Європейському інституті Омбудсмена на моє прохання не провели внутрішнього розслідування та не застосували відповідних санкцій до пана Зігеле, вчинок якого суперечить меті заснування Інституту та свідчить про його упередженість», – додав Лубінець.

Омбудсмен зазначив, що Зігеле порушив статті Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, які забороняють здійснювати примусове переселення або депортацію осіб з окупованої території.

«Вважаю, що подібні дії шкодять національним інтересам України, у той час, коли продовжується кривава повномасштабна війна. Наголошую, що повернення кожної депортованої дитини є надскладним процесом, який потребує титанічних зусиль та часу», – прокоментував Лубінець.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що, за даними Лубінця, росіяни викрадають українських дітей для зйомки відео сексуального характеру. Згодом Офіс Генпрокурора спростував цю інформацію.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло