МОЗ: весною всі рецептурні ліки можна буде придбати лише за наявності електронного рецепта

МОЗ: весною всі рецептурні ліки можна буде придбати лише за наявності електронного рецепта

За відсутності світла чи звʼязку в медичному закладі, лікар, як і раніше, може виписати рецепт на спеціальному паперовому бланку

МОЗ: весною всі рецептурні ліки можна буде придбати лише за наявності електронного рецепта

Що сталося. Міністерство охорони здоров'я впроваджує електронний рецепт на всі рецептурні ліки. Нові правила запрацюють уже навесні, перехід до них буде поступовим. Так, у разі відсутності в медзакладі світла/зв'язку – лікар випише рецепт на паперовому бланку. 

Джерело. Про це повідомляє пресслужба МОЗу. 

Деталі. Йдеться про гормональні препарати (у тому числі й протизаплідні), протисудомні засоби, препарати для лікування артеріального тиску, серцевих хвороб та інші. Варто зауважити, що деякі знеболювальні, препарати проти кашлю та заспокійливі можуть належати до рецептурних ліків – відповідно, їхній відпуск також буде здійснюватися виключно за рецептом.

Виписати е-рецепт зможуть лікарі всіх спеціальностей державних, комунальних чи приватних клінік або ж лікар-ФОП. При чому мати декларацію з сімейним лікарем – не обов'язково. Головне бути зареєстрованим у Електронній системі охорони здоров'я (ЕСОЗ). Реєстрацію може здійснити будь-який лікар.

При продовженні строку лікування, а відповідно, прийому препаратів, повторний рецепт можна отримати у свого сімейного лікаря дистанційно. Як і під час очного прийому, із випискою е-рецепта отримується його номер та унікальний код підтвердження, які необхідно повідомити фармацевту в аптеці для придбання ліків.

Окрім того, можна попросити лікаря надрукувати спеціальну інформаційну пам’ятку з деталями призначення, номером і кодом для погашення рецепта в аптеці.

Варто зазначити, що це вже третій етап у запровадженні електронного рецепту. Так, з жовтня 2021 року виключно за е-рецептом можна було отримати інсулін; з 2022-го до переліку додали антибіотики та наркотичні (психотропні) лікарські засоби.

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, Міжнародні організації більше не здійснюватимуть закупівлю ліків та медвиробів для України. Відтепер ці функції переходять до ДП «Медичні закупівлі України».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло