Нацбанк впроваджує додаткові вимоги до діяльності страховиків та кредитних спілок
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Нацбанк впроваджує додаткові вимоги до діяльності страховиків та кредитних спілок

Водночас регулятор не застосовуватиме заходів впливу до страховиків за невиконання нормативів, якщо порушення було пов'язане з наявністю у компанії нерухомого майна, що розташоване на тимчасово окупованих територіях або територіях, де ведуться активні бойові дії; це ж стосується кредитних спілок, якщо буде доведено, що порушення спричинені негативним впливом військової агресії рф проти України

Нацбанк впроваджує додаткові вимоги до діяльності страховиків та кредитних спілок

Що сталося. Національний банк України впроваджує додаткові вимоги до діяльності страховиків, кредитних спілок, а також надавачів фінансових послуг, які здійснюють діяльність з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі.

Джерело. Про це повідомляє пресслужба Нацбанку.

Деталі. Для страховиків установлюються додаткові обмеження на окремі види прийнятних активів, що враховуються для виконання нормативів. Зокрема, для виконання нормативів з переліку прийнятних активів виключено:

- земельні ділянки (крім тих, на яких розташовані будівлі, споруди, які використовуються страховиками для здійснення операційної діяльності);

- все нерухоме майно, що зареєстроване та/або перебуває на територіях ведення активних бойових дій або тимчасово окупованих територіях.

А для страховиків non-life додатково виключено житлову нерухомість. «Такий крок спрямований на нівелювання фактів завищення вартості нерухомості, а також зменшення у структурі прийнятних активів страховика обсягу нерухомого майна як низьколіквідного активу», – пояснює регулятор. Виконання нових вимог до прийнятних активів страховики мають забезпечити до 30 червня 2023 року, інакше до порушників будуть застосовані заходи впливу. 

Водночас Нацбанк пом’якшив вимоги до страховиків у частині нерухомого майна – регулятор не застосовуватиме заходів впливу за невиконання нормативів, якщо порушення було пов'язане з наявністю у компанії нерухомого майна, яке розташоване на тимчасово окупованих або територіях, де ведуться активні бойові дії; це ж стосується пошкодженого та зруйнованого майна, яке було придбане до 24 лютого 2022 року.

Не каратимуть і кредитні спілки, якщо відповідні порушення були спричинені негативним впливом військової агресії рф проти України.

Крім того, постановою Правління НБУ від 15 лютого 2023 року №8 було визначено особливий порядок тимчасового припинення діяльності надавачів фінансових послуг, які здійснюють діяльність з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі, або їх відокремлених чи структурних підрозділів на період перебування таких надавачів, їх підрозділів на території бойових дій або тимчасово окупованих територіях.

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, Національний банк України з 14 лютого пом'якшив обмеження для страховиків щодо здійснення оплати за договорами перестрахування за кордон. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло