Навальний визнав, що Крим – український, а росія повинна компенсувати Україні збитки

Навальний визнав, що Крим – український, а росія повинна компенсувати Україні збитки

Він вважає, що це можна зробити, направивши частину нафтогазових доходів на компенсацію

Навальний визнав, що Крим – український, а росія повинна компенсувати Україні збитки
фото DR

Російський опозиціонер Алєксєй Навальний, який відбуває дев'ятирічний строк у колонії суворого режиму, напередодні річниці війни в Україні опублікував у твіттері свою політичну платформу – «15 пунктів громадянина росії, який бажає блага своїй країні».

Тези Навального розділені на три блоки – «що це було і що є зараз»; «що робити»; «чому припинення путінської агресії – на користь росії».

Ось головні тези:

«Президент путін розв'язав несправедливу агресивну війну проти України під безглуздими приводами. Він відчайдушно намагається надати цій війні статусу «народної», прагнучи зробити своїми спільниками всіх громадян росії, проте його спроби зазнають краху. Добровольців для цієї війни майже немає, тому путінська армія спирається на ув'язнених і примусово мобілізованих».

«Які межі в України? Такі, як і в росії, – міжнародно визнані, визначені ще 1991 року. Ми, росія, їх також тоді визнали. Ці кордони росія має визнавати і зараз. Тут нема чого обговорювати. Майже всі кордони у світі випадкові й викликають чиєсь незадоволення. Але воювати за їх зміну у ХХІ столітті не можна. Інакше світ порине в хаос».

Спільно з Україною, США, Євросоюзом та Британією шукати прийнятні шляхи компенсації збитків, завданих Україні. Наприклад (після зміни влади в росії та закінчення війни), скасувавши обмеження щодо наших нафти та газу, але з направленням частини доходу від експорту вуглеводнів на компенсації».

Навальний закликав до демонтажу режиму путіна і його диктатури. В ідеалі – через загальні вільні вибори та скликання Конституційних зборів.

Бекграунд. Раніше Навальний щодо питання «Чий Крим?» не вважав, що його слід повернути Україні, наводячи аналогію: «Крим вам не бутерброд, щоб його туди-сюди передавати».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло