Під санкційний удар США і ЄС потрапив найбільший хаб для обходу санкцій в Еміратах

Під санкційний удар США і ЄС потрапив найбільший хаб для обходу санкцій в Еміратах

Діяльність російських банків в ОАЕ потрапила під приціл США

This material is also available in English
Під санкційний удар  США і ЄС потрапив найбільший хаб для обходу санкцій в Еміратах
фото Pixaby

Західні країни посилюють тиск на хаб щодо обходу санкцій проти росії, який виник у Об'єднаних Арабських Еміратах у другій половині 2022 року.

Джерело. Про це пише The Moscow Times.

Деталі. Після серії попереджень, який озвучили американські чиновники під час візитів до Абу-Дабі, США та Британія почали вводити санкції проти російських банків, які відкривають філії у Дубаї.

У рамках пакету заходів, приурочених до річниці російського вторгнення в Україну, до «чорних списків» британського та американського Мінфінів потрапив МТС-Банк, який на 100% належить однойменному оператору та зв'язку і підконтрольний АФК «Система» мільярдера Владіміра Євтушенкова.

Банк, що входить у топ-40 у росії за розміром активів і зберігає доступ до системи SWIFT, потрапив під блокуючі санкції, які забороняють будь-які угоди з ним. Це означає де-факто заборону розрахунків у доларах США та британських фунтах.

Санкції проти МТС-Банку було введено через чотири місяці після того, як він відкрив філію в Дубаї та отримав дозвіл на роботу від місцевого регулятора. Діяльність російських банків в ОАЕ потрапила під приціл США. Білий дім наприкінці січня направив в Абу-Дабі делегацію на чолі із заступником міністра фінансів Браяном Нельсоном.

Як куратор фінрозвідки, Нельсон попередив чиновників ОАЕ про готовність вводити санкції проти компаній і фізосіб, які допомагають обходити заходи щодо росії.

За рік кількість російських компаній, які відкривають представництва в Еміратах, зросла у сім разів – з початку цього року в країні відкрилося понад 700 фірм. Як пише Fortune, близько 30% найбагатших громадян рф перебралися в Емірати разом із грошима.

Наступним на черзі може стати казанський Ак Барс Банк, який різко збільшив частку валютних операцій у дирхамах ОАЕ.

Бекграунд. Нагадаємо, ЄС прийняв десятий пакет санкцій. Про те, що в нього увійшло – за посиланням.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло