Туреччина відмовилася інвестувати у російський «газовий хаб»
Після землетрусів у країні змінилися пріоритети

Туреччина не має грошей на будівництво газового хаба, який запропонував створити президент рф владімір путін, і якщо росія хоче реалізації проекту, їй доведеться доведеться взяти фінансування на себе, заявив член Ради з безпеки та зовнішньої політики при президентові Туреччини Чагри Ерхан.
Джерело. Про це пише moscowtimes.eu з посиланням на “РИА Новости”.
«Переговори щодо хабу були припинені, оскільки після землетрусів багато що змінилося в Туреччині. Усі пріоритети змінилися. <…> Зараз у нас немає грошей на його зведення. Якщо росія має гроші – будь ласка, починайте будувати хаб. Все залежить від інвестицій», – заявив Ерхан.
Крім цього, у Міненерго Туреччини повідомили, що призначена на 22 березня стамбульська зустріч для обговорення газового хаба не відбудеться – цього разу її відклали на невизначений термін.
У жовтні минулого року путін заявив, що втрачений обсяг транзиту газу до Європи «Північними потоками» можна перенаправити в регіон Чорного моря і створити в Туреччині «найбільший газовий хаб для Європи». Ініціативу схвалив президент республіки Тайіп Ердоган.
3 січня Міненерго Туреччини оголосило, що розпочало реалізацію пропозиції. Глава відомства Фатіх Домнез оцінив терміни підготовки до будівництва у 12 місяців. Розробкою проекту зайнялися російський «Газпром» та турецька Botas.
У свою чергу, віце-прем'єр рф Алєксандр Новак стверджував, що в ньому можуть взяти участь і інші експортери газу – наприклад, Алжир, Катар та Азербайджан.
Переговори про будівництво припинилися в лютому після землетрусів на південному сході Туреччини, внаслідок яких загинуло близько 46 тисяч людей. Світовий банк оцінив прямі фізичні збитки від стихії в $34,2 млрд. При цьому загальні витрати на реконструкцію можуть бути вдвічі більшими.
Прес-секретар путіна Дмітрій Пєсков зазначав, що росія відноситься до рішення Туреччини про припинення переговорів щодо хабу «з розумінням», і терміни початку будівництва можуть зрушити, проте на реалізацію планів це не вплине.
Ердоган пропонував розмістити хаб у регіоні Фракія у європейській частині країни. Звідти газ можна було б скерувати південною гілкою – до Італії, середньою – до Болгарії, Албанії, Македонії, Сербії, північною – до Румунії, Словенії, Угорщини і далі до Німеччини.
Тим часом, в Італії вже заявили, що підключатися до нового хабу не планують і що їм достатньо обсягів, які надходять через Україну.
Бекграунд. Як повідомлялося, Ердоган домовився з путіним про створення газового хабу в Туреччині.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].