СБУ викрила спроби російських спецслужб збирати розвіддані в Україні «від імені» закордонних ЗМІ

СБУ викрила спроби російських спецслужб збирати розвіддані в Україні «від імені» закордонних ЗМІ

Спецслужба закликає одразу повідомляти про факти підозрілих «запитів» від не встановлених абонентів

This material is also available in English
СБУ викрила спроби російських спецслужб збирати розвіддані в Україні «від імені» закордонних ЗМІ
Фото: СБУ

Кіберфахівці Служби безпеки (СБУ) фіксують численні спроби спецслужб рф отримати розвідувальну інформацію в Україні під виглядом діяльності представників іноземних медіа.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Згідно з повідомленням, для збору закритих відомостей ворог використовує спеціалізовані інтернет-платформи та професійні онлайн-форуми українських журналістів. На цих ресурсах окупанти розміщують інформаційні запити нібито від працівників відомих закордонних ЗМІ.

«У своїх повідомленнях вони звертаються до медійників та інших учасників профільних груп щодо отримання матеріалів начебто для підготовки «сюжетів» або «документальних фільмів» про війну в Україні. Насамперед ворога цікавлять відомості про результати російських ракетних ударів по українських містах, зокрема локації «прильотів» та їхні наслідки», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що в разі надання відповідних медіафайлів або текстових повідомлень автори «оголошень» обіцяють «гонорар». Отримана таким чином інформація потрібна агресору для коригування повторних повітряних атак на українські об’єкти.

Наразі Служба безпеки попереджає громадськість про такі спроби ворожої розвідувально-підривної діяльності й проводить комплексні заходи щодо притягнення винних до відповідальності.

Крім того, СБУ закликає громадян бути пильними й одразу повідомляти правоохоронцям про факти підозрілих «запитів» від невстановлених абонентів.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що СБУ блокувала доступ російських спецслужб до проєктної документації українських АЕС.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло