Британія підозрює росіян у використанні британських фірм для відмивання вкрадених в Україні грошей

Британія підозрює росіян у використанні британських фірм для відмивання вкрадених в Україні грошей

Виявлено підставні компанії, засновані російськими військовими

This material is also available in English
Британія підозрює росіян у використанні британських фірм для відмивання вкрадених в Україні грошей
фото Pixaby

Уряд Великої Британії підозрює, що російські громадяни намагаються відмивати кошти, вкрадені в Україні.

Джерело. Про це пише Bloomberg.

Зокрема, британські правоохоронні органи виявили велику кількість фіктивних компаній, зареєстрованих у Британії громадянами низки країн останніми роками, ймовірно, з метою відмивання грошей або ухилення від сплати податків, повідомили анонімні джерела.

Сотні цих фірм називають росіян своїми співробітниками, а деякі компанії, контрольовані росією, тепер намагаються використати війну в Україні для отримання фінансової вигоди, кажуть джерела.

Лондонська фінансова система дозволяє росіянам приховувати свої активи без особливого контролю, пише Bloomberg.

Компанії з обмеженою відповідальністю, що належать приватникам-іноземцям, після проходження реєстрації та внесення до офіційного британського реєстру лише зрідка піддаються фінансовим перевіркам, причому досить поверховим.

Наприклад, одна з компаній, згаданих Bloomberg, зареєстрована за адресою офісу в Лондоні і перебуває в судових реєстрах як власник зерновоза. Це судно, ймовірно, використовується для незаконного вивезення зерна з України та обходу міжнародних санкцій. Останніми місяцями судно неодноразово проходило через Чорне море.

Троє нинішніх та колишніх співробітників компанії є громадянами росії та вказали свої російські домашні адреси. Ні вони, ні компанія, схоже, не ведуть жодної діяльності в Лондоні, пише Bloomberg. Санкції проти компанії обговорювалися, але так і не запровадили.

Хоча після вторгнення в Україну Британія і ввела щодо багатьох російських компаній та приватних осіб санкції, багаторічні зусилля британської влади щодо залучення іноземних капіталів призвели до того, що фінансова система країни пронизана підставними компаніями та іншими непрозорими структурами, стверджують джерела агентства.

«Я не сумніваюся, що британські компанії, створені кілька років тому іноземними громадянами, зараз причетні до розграбування України», – сказав Bloomberg Олівер Буллоу, автор книги про глобальні схеми відмивання грошей.

Бекграунд. Нагадаємо, четверо швейцарських банкірів постануть перед судом: вони допомогли “гаманцю путіна” в відмиванні грошей.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло