Рахункова палата: за два з половиною роки держава отримала 179 млрд ренти за користування надрами

Рахункова палата: за два з половиною роки держава отримала 179 млрд ренти за користування надрами

Йдеться про 2020 рік – перше півріччя 2022 року

This material is also available in English
Рахункова палата: за два з половиною роки держава отримала 179 млрд ренти за користування надрами

Протягом 2020 року – першого півріччя 2022 року до державного та місцевих бюджетів надійшло 179 млрд грн ренти за користування надрами. 

Про це повідомляє пресслужба Рахункової палати.

Зазначається, що частка цього виду ренти за 2,5 року зросла з 90% до 95% відповідних надходжень до держбюджету. Зростання відбулося завдяки збільшенню ставок в оподаткуванні рентної плати за користування надрами, ціни на природний газ та обсягів видобутку окремих корисних копалин.

Також 2022 року поліпшилася ситуація з надходженням ренти від видобутку бурштину. У 2020–2021 роках виконали план лише на 0,6% та 1,5%. Варто зазначити, що планові показники щодо надходження відповідної ренти за зазначений період у Мінфіні розраховували зважаючи на оцінки експертів тіньового ринку.

Ситуація кардинально змінилася після затвердження Кабміном форми угоди про проведення розвідувальних і видобувних робіт на ділянках бурштиноносних надр – за шість місяців 2022 року план виконали майже на 217%.

Щодо галузі газовидобування, то у квітні 2022 року профільним підприємствам дозволили не сплачувати податки за видобутий і закачаний до підземних сховищ природний газ на час дії воєнного стану. Окремим законом обмежили ціну на газ власного видобутку.

Так, за травень – липень 2022 року бюджет втратив 800 млн грн від видобування природного газу лише по Дніпропетровській області.

Бекграунд. Як раніше повідомляd Mind, через війну лише за перше півріччя 2022 року надходження рентних платежів скоротилося на 3 млрд гривень.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло