Австрійський суд відмовив в екстрадиції Бахматюка у справі VAB Банку
Бізнесмен сподівається на зміни з приходом до НАБУ нового керівника

Кримінальний суд Відня ухвалив рішення про відмову в екстрадиції Олега Бахматюка до України у справі ВіЕйБі Банку (VAB Банку) на запит української прокуратури.
Про це повідомив бізнесмен, передає «Інтерфакс-Україна».
«Австрійський суд своїм рішенням, винесеним відповідно до частин 1 та 2 статті 19 закону Австрії про екстрадицію та взаємну правову допомогу, не лише визнав вимогу української прокуратури про екстрадицію мене незаконною, а й назвав її, дослівно цитую, «неприйнятною», – заявив Бахматюк.
Він уточнив, що слухання справи про екстрадицію розпочалося наприкінці минулого року, остаточне рішення було винесено в січні, австрійська прокуратура відмовилася від оскарження, і справа набула чинності 6 лютого, а офіційно надійшла до української прокуратури минулого тижня.
Бізнесмен вважає, що це рішення європейського суду доводить, що відкриті проти нього справи Національного антикорупційного бюро не мають реального правового змісту «крім певної піар-історії».
Відповідаючи на запитання, чи можливий повторний запит на його екстрадицію у зв'язку з нещодавнім рішенням Вищого антикорупційного суду (ВАКС) щодо його заочного арешту вже у новій справі – про надання у 2015–2016 роках 722 млн грн неправомірної вигоди голові Державної фіскальної служби – Бахматюк припустився такого розвитку подій, у тому числі як відповіді на програш у першій справі про екстрадицію.
Водночас він висловив упевненість у необґрунтованості звинувачень і у своїй правоті, і в цій справі.
«Не секрет, що відкриття цих беззмістовних справ НАБУ проти мене було безпосередньо пов'язане з попереднім керівництвом НАБУ. Дуже хочеться сподіватися, що з обранням нового керівника НАБУ відбудуться зміни у підходах до організації роботи бюро», – заявив бізнесмен.
Бахматюк знову підтвердив готовність до співпраці зі слідством та висловив упевненість у перемозі «об'єктивності, справедливості та здорового глузду».
Одночасно бізнесмен висловив жаль, що розслідування, що продовжуються, і його неможливість повернутися в Україну негативно позначаються на роботі агрохолдингу «Укрлендфармінг», що належить йому, який в результаті російської агресії втратив близько 50% активів.
За його словами, дії НАБУ стали однією із причин скорочення чисельності співробітників агрохолдингу з початку повномасштабної війни Росії проти України на 7000 осіб – 13 000 осіб.
«Котрий рік поспіль я намагаюся донести одну думку: ми є важливою для економіки компанією з чіткою проукраїнською позицією... Тиск на нас через надумані справи загрожує знищенню нашої компанії», – підсумував Бахматюк.
Бекграунд. Нагадаємо: детективи НАБУ 11–12 листопада 2019 року повідомили про підозру експершого заступника голови Нацбанку України Олександра Писарука, який на той момент очолював і досі очолює правління Райффайзен Банку, члена ради НБУ Миколи Каленського та ексглави банківського нагляду НБУ у заволодінні коштами стабілізаційного кредиту VAB Банку на 1,2 млрд грн у жовтні 2014 року. Крім них про підозру було повідомлено ще п'ятьом особам: голові наглядової ради та заступника голови правління VAB Банку, а також трьом посадовим особам приватних компаній, пов'язаних із власниками банку.
Наприкінці листопада 2019 року МВС України за заявою НАБУ оголосило у розшук у цій справі ексвласника VAB Банку Бахматюка та його сестру, гендиректора «Авангарду» Наталію Василюк.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].