росія та ООН домовилися про продовження зернової угоди на 60 днів

росія та ООН домовилися про продовження зернової угоди на 60 днів

Подальше продовження угоди росія ставить під сумнів

This text is also available in English
росія та ООН домовилися про продовження зернової угоди на 60 днів
фото DR

росія та ООН домовилися про продовження на 60 днів зернової угоди з Україною після переговорів у Женеві.

Джерело. Про це передає CNN з посиланням на російські державні ЗМІ.

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

«Наша російська міжвідомча делегація щойно завершила черговий раунд переговорів з представниками ООН на чолі з генеральним секретарем UNCTAD Р. Грінспеном і головою OCHA М. Гріффітсом», – повідомив заступник міністра закордонних справ Росії Сергєй Вершинін на брифінгу в понеділок.

Він додав, що москва погодилася продовжити діючу зернову угоду, яка діє до 18 березня, ще на 60 днів.

«Але лише на 60 днів, – сказав Вершинін. – Вся подальша зернова політика залежатиме від реального – заснованого не на тому, що сказано, а на тому, що зроблено – прогресу в нормалізації нашого сільгоспекспорту, включаючи банківські розрахунки, транспортну логістику, страхування, розморожування фінансової діяльності та продовження постачання аміаку трубопроводом Тольятті -Одеса».

Україна та росія є важливими постачальниками продуктів харчування у світі. До війни Україна, відома як одна з житниць земної кулі, експортувала близько трьох чвертей зерна. За даними Єврокомісії, близько 90% цього експорту було надіслано морем із чорноморських портів України. Таким чином, війна та її вплив на експорт зерна мають серйозні наслідки, особливо на глобальному Півдні, який значною мірою залежить від цих поставок.

Бекграунд. Як повідомлялося, Україна збере 21 млн тонн пшениці у 2023 році за прогнозами США.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло