Нацбанк зберіг облікову ставку на рівні 25% річних

Нацбанк зберіг облікову ставку на рівні 25% річних

З 7 квітня регулятор впроваджує трьохмісячні депозитні сертифікати за ставкою 25% для банків та знижує ставку за депозитними сертифікатами овернайт до 20%

Нацбанк зберіг облікову ставку на рівні 25% річних

Правління Національного банку України (НБУ) ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 25% річних і запровадити комплекс додаткових заходів для посилення конкуренції банків за строкові депозити населення

Про це на брифінгу повідомив голова Національного банку України Андрій Пишний.

«Банки, які найактивніше підвищували ставки впродовж останніх місяців, змогли поліпшити строкову структуру депозитної бази. Однак у найбільших банках, які, зокрема, користуються неконкурентними перевагами отримання ліквідності, гривневі ставки залишаються недостатньо привабливими для вкладників з огляду на високий рівень поточної та очікуваної інфляції», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що значний обсяг коштів населення зберігається на поточних рахунках. Це встановлює додаткові ризики для макрофінансової стабільності, особливо за умови подальшого пом’якшення адміністративних обмежень. Тому Правління Національного банку ухвалило рішення з 7 квітня 2023 року скоригувати операційний дизайн монетарної політики.

Йдеться про запровадження тримісячного депозитного сертифіката (ДС) під фіксовану ставку на рівні облікової ставки 25% (проведення першого тендера заплановано на 7 квітня), цей інструмент НБУ планує використовувати щонайменше протягом року; зниження ставки за депозитним сертифікатом овернайт до 20%.

Крім того, з 11 травня 2023 року пільгові нормативи формування банками обов’язкових резервів за строковими коштами на рахунках фізичних осіб у національній (0%) та іноземній валютах (10%) поширюватимуться лише на депозити з початковим строком від трьох місяців.

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, Національний банк України може повернутися до плаваючого курсу гривні ще до кінця війни.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло