Україна може повернутися до плаваючого курсу ще до кінця війни – заступник голови НБУ

Україна може повернутися до плаваючого курсу ще до кінця війни – заступник голови НБУ

Для цього може бути три передумови

Україна може повернутися до плаваючого курсу ще до кінця війни – заступник голови НБУ

Що сталося. Національний банк України може повернутися до плаваючого курсу гривні ще до кінця війни. Фіксація обмінного курсу була тимчасовим рішенням.

Джерело. Про це повідомив заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук в інтерв'ю Економічній правді.

Деталі. «Ми залишаємося прихильниками плаваючого обмінного курсу, зрозуміло, що в поточних умовах – «керовано плаваючого», і будемо повертатися до цього режиму, як тільки для цього будуть передумови», – заявив Ніколайчук. Таких передумов – три. 

По-перше, це скорочення інфляції, яка могла б стати номінальним якорем для економіки замість фіксованого курсу. «Важливо, щоб валютний ринок був менш чутливим до ситуативних факторів. На це спрямовані зусилля із зв’язування навісу ліквідності у вигляді поточних рахунків фізичних осіб», – додав посадовець. Третій фактор – це збалансованість валютного ринку. Йдеться також про відновлення статусу й дієвості облікової ставки як основного монетарного інструменту.

Такі передумови можуть з'явитися ще до кінця війни. Втім перехід до «плаваючого» режиму швидким не буде. «Будь-який перехід буде дуже поступовим та керованим із створенням відповідних передумов. Це необхідно для того, щоб перехід не генерував шоків ані для валютного ринку, ані для економіки», – пояснив Ніколайчук.

Нагадаємо: на початку повномасштабного вторгнення НБУ встановив фіксований курс гривні до долара – 29,25 грн. У липні – регулятор послабив гривню на 25%, відтоді курс становить 36,6 грн/$. 

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, зростання міжнародних резервів України може послабити валютні обмеження. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло