«Конфлікт може вийти з-під контролю»: міністри закордонних справ Китаю та України провели розмову

«Конфлікт може вийти з-під контролю»: міністри закордонних справ Китаю та України провели розмову

Китай спонукає Україну погодитися на переговори з росією

This material is also available in English
«Конфлікт може вийти з-під контролю»: міністри закордонних справ Китаю та України провели розмову
фото DR

Міністри закордонних справ Китаю та України провели телефонну розмову, що стало рідкісним публічно визнаним контактом між двома країнами.

Джерело. Sky News

Після дзвінка міністерство закордонних справ Китаю повідомило, що міністр Цинь Ган попередив, що конфлікт в Україні може «вийти з-під контролю».

Китайський міністр МЗС також зазначив, що Китай продовжує сподіватися на діалог між Україною та росією, “яким би важким він не був”.

Він додав, що сподівається, що обидві сторони не закриють двері для політичного рішення.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що обговорив зі своїм китайським колегою важливість територіальної цілісності своєї країни.

“Під час моєї сьогоднішньої розмови з членом Держради Китаю та міністром закордонних справ Цінь Ганом ми обговорили важливість принципу територіальної цілісності. Я підкреслив важливість “Формули миру” президента Зеленського для припинення агресії та відновлення справедливого миру в Україні”, – написав Кулеба в Твіттері.

Останніми тижнями Китай позиціонує себе як щось на зразок мирного посередника, представляючи Україні та росії власний мирний план.

Однак країна залишається близьким союзником росії і відмовилася засуджувати війну в Україні.

Бекграунд. Як повідомлялося, США закликають президента Китаю Сі Цзіньпіна поговорити безпосередньо з президентом України Володимиром Зеленським, заявив раніше Білий дім на тлі повідомлень про те, що китайський лідер проведе телефонну розмову із Зеленським.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло