Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт путіна – Офіс Генпрокурора

Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт путіна – Офіс Генпрокурора

Тепер президент рф має офіційний статус підозрюваного у незаконному примусовому переміщенні українських дітей

This material is also available in English
Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт путіна – Офіс Генпрокурора
Фото: Associated Press

Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт президента рф путіна і уповноваженої з прав дитини рф львової-бєлової.

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

Відтепер російський президент має офіційний статус підозрюваного у скоєнні міжнародного злочину – незаконного примусового переміщення українських дітей.

«Це означає, що за межами росії путіна мають заарештувати та передати до суду. А світові лідери тричі думатимуть, перш ніж тиснути йому руку або сідати з ним за стіл переговорів. Світ отримав сигнал, що російський режим є злочинним і його керівництво та поплічники будуть притягнуті до відповідальності», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що це історичне рішення для України та всієї системи міжнародного права. 

Загалом у провадженнях, в яких Офіс Генпрокурора здійснює процесуальне керівництво, зафіксовано депортацію понад 16 000 дітей з Донецької, Луганської, Харківської та Херсонської областей. Але реальна цифра може бути значно більшою.

До МКС було передано понад 40 томів матеріалів кримінального провадження. Зокрема, електронні докази, протоколи оглядів за методикою Берклі, протоколи з відео допитами свідків та потерпілих.

Бекграунд. Нагадаємо: у 2014 та 2015 роках Україна звернулася до МКС із запитами щодо розслідування воєнних злочинів та злочинів проти людяності, вчинених на території України. У 2022-му році було ухвалено необхідні зміни до законодавства, які дозволили Офісу Прокурора МКС повноцінно здійснювати розслідування в Україні. Найближчим часом представництво офісу Прокурора МКС запрацює в Україні.

Раніше повідомлялося, що Міжнародний кримінальний суд має намір порушити дві справи про воєнні злочини, пов'язані з вторгненням росії в Україну, і добиватиметься ордерів на арешт кількох людей по цих справах.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло