ПАР зобов'язана арештувати путіна під час його запланованого візиту на саміт у серпні — ЗМІ
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

ПАР зобов'язана арештувати путіна під час його запланованого візиту на саміт у серпні — ЗМІ

путіна тепер можуть арештувати на території 122-х країн, які ратифікували Римський статут

This material is also available in English
ПАР зобов'язана арештувати путіна під час його запланованого візиту на саміт у серпні — ЗМІ
Зеленим кольором позначені країни, які ратифікували Римський статут
фото DR

Як тільки Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт російського диктатора владіміра путіна, коментатори почали прочісувати список його запланованих візитів у країни, де цей ордер, принаймні теоретично, може бути виконаний.

Джерело. Про це пише Sky News

Хоча путін сильно обмежив свої закордонні поїздки після вторгнення в Україну (перші його поїздки були в колишні радянські республіки Таджикистан та Туркменістан у червні минулого року), за повідомленнями, у серпні цього року він має відвідати саміт БРІКС у Дурбані, Південна Африка.

Південна Африка входить до 118 країн, які ратифікували Римський статут МКС, і тому за законом зобов'язана забезпечити виконання ордера на арешт. Про це пише кореспондент канадського видання The Globe and Mail Джеффрі Йорк, який працює в ПАР.

Чи візьме путін тепер участь в саміті, зважаючи на дипломатичні труднощі, які це створить для ПАР – давньої союзниці москви, – викликає серйозні сумніви.

Навіть якби путін поїхав на саміт БРІКС для переговорів з лідерами Бразилії, Індії, Китаю та Південної Африки, перспектива того, що президент ПАР Сиріл Рамафоса віддасть наказ своїм військам вивести путіна в наручниках, є дуже малоймовірною, пише видання.

Між тим глава Офісу Президента України Андрій Єрмак наголосив, що путін та уповноважена з прав дитини російської федерації Марія Львова-Бєлова можуть бути заарештовані на території країн, які ратифікували Римський статут.

Згідно з інфографікою видання “Слово і Діло”, це 122 країни, які позначені зеленим кольором (див. фото).

Бекграунд. Нагадаємо, Гаазький трибунал видав ордер на арешт путіна, в Кремлі відреагували.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло