SpaceX відправила на орбіту чергову партію супутників Starlink і ще два телеком-супутники
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

SpaceX відправила на орбіту чергову партію супутників Starlink і ще два телеком-супутники

Тепер угрупування супутників Starlink перевищує 3700 штук

This material is also available in English
SpaceX відправила на орбіту чергову партію супутників Starlink і ще два телеком-супутники
фото Pixaby

Американська аерокосмічна компанія SpaceX провела в п'ятницю два орбітальні пуски з різницею менше 5 годин. Обидві місії були реалізовані з використанням ракет-носіїв Falcon 9, а їхня мета полягала у доставці на орбіту супутників.

Джерело. Про це пише Space.

Перша ракета Falcon 9 стартувала з майданчика бази космічних сил США Ванденберг у Каліфорнії 17 березня о 23:26 за київським часом. На борту носія знаходилися 52 телекомунікаційні супутники Starlink.

Другий пуск провели з майданчика космодрому на мисі Канаверал у Флориді 18 березня, о 03:38 за київським часом. У рамках цієї місії до космічного простору вирушили два телекомунікаційних супутники SES-18 та SES-19.

Обидві місії були успішно реалізовані. Чергова партія апаратів Starlink вийшла на низьку навколоземну орбіту відповідно до графіка, тоді як супутники SES-18 та SES-19 були доставлені на геосинхронну орбіту.

Обидва перші ступені носіїв Falcon 9 повернулися на Землю і здійснили посадку на плавучих платформах SpaceX.

Чергова партія апаратів Starlink приєдналася до величезного угруповання SpaceX, яке вже складається з понад 3700 супутників.

Очевидно, що надалі розмір супутникового угруповання Starlink продовжить зростати. В даний час SpaceX має дозвіл на виведення на низьку орбіту навколоземної 12 тис. апаратів Starlink.

Компанія також подала заявку на отримання дозволу на запуск до космосу ще 30 тис. супутників.

Що стосується апаратів SES-18 та SES-19, то вони вирушили на орбіту заввишки 35 700 км і будуть використовуватись у мережі цифрового мовлення на території Північної Америки.

П'ятничні пуски стали для SpaceX 18-им та 19-им цього року. Глава SpaceX Ілон Маск заявляв, що його компанія може провести в 2023 році до 100 орбітальних пусків.

Бекграунд. Як стало відомо, український «Старлінк» виграв суд проти SpaceX Ілона Маска.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло