Швейцарський UBS збирається поглинути конкурента Credit Suisse

Швейцарський UBS збирається поглинути конкурента Credit Suisse

Розглядається можливість придбання UBS лише кількох підрозділів Credit Suisse

Швейцарський UBS збирається поглинути конкурента Credit Suisse
Фото: flickr.com

Найбільший банк Швейцарії UBS збирається поглинути свого ключового конкурента – другий за розміром банк країни Credit Suisse. Для потенційного поглинання UBS хоче отримати вагомі державні гарантії та вимагає від уряду 6 млрд доларів.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерела.

Наразі, за інформацією видання, переговори все ще тривають, і сума може змінитися. Гарантії матимуть покрити витрати на ліквідацію частини Credit Suisse і потенційні судові витрати.

Джерела також кажуть, що переговори для розв’язання кризи довіри до Credit Suisse стикаються з перешкодами. Зокрема, ускладнює ситуацію розмір обох банків – обсяг їхніх активів кредиторів наближається до 1,7 трлн доларів. У зв’язку з цим розглядається можливість придбання UBS лише кількох підрозділів Credit Suisse. Крім того, в разі об’єднання двох банків до 10 000 людей втратять робочі місця.

UBS – не єдиний банк, що зацікавлений в придбанні. Deutsche Bank AG також проявив інтерес, утім будь-яка угода з іноземним кредитором вимагатиме часу.

БекграундНагадаємо, акції банку Credit Suisse, який опинився в центрі європейської банківської кризи, впали на понад 30% після того, як стало відомо, що один з його головних акціонерів із Саудівської Аравії не підтримає банк додатковими фінансами.

Проте натупного дня акції Credit Suisse подорожчали на 24,22% після повідомлення про те, що банк візьме кредит на суму $54 млрд у ЦБ Швейцарії для підтримки ліквідності та довіри інвесторів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло