Уряд вдвічі збільшив гарантійні внески для аукціонів на користування надрами

Уряд вдвічі збільшив гарантійні внески для аукціонів на користування надрами

При проведенні повторного аукціону розмір платежу збільшиться вдвічі, для другого повторного аукціону – у п’ять разів; у 15 – для кожного подальшого повторного аукціону

This material is also available in English
Уряд вдвічі збільшив гарантійні внески для аукціонів на користування надрами

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку проведення аукціонів із продажу спеціальних дозволів на користування надрами, збільшивши суму гарантійного внеску для їх учасників. 

Про це йдеться в постанові КМУ від 21 березня 2023 року № 247.

Зазначається, що розмір гарантійного внеску, як і раніше, визначається на рівні 20% початкової ціни. Але, згідно з документом, сума платежу має бути не менше 10 млн грн для корисних копалин, які мають стратегічне значення для сталого розвитку економіки та обороноздатності держави (було 5 млн грн); 20 млн грн – для вуглеводнів (було 10 млн грн); 2 млн грн для родовищ та/або ділянок надр, що містять пісок (був 1 млн грн).

Щонайменше 1 млн грн гарантійного внеску доведеться сплатити для інших корисних копалин (крім лотів зі спецдозволами на геологічне вивчення з дослідно-промислової розробки, видобування підземних вод). Раніше мінімальний платіж становив 0,5 млн грн. 

Варто зазначити, що рік тому уряд уже збільшував мінімальний розмір гарантійного внеску. Але, за оцінкою Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, випадки недобросовісної конкуренції під час проведення аукціонів не припинилися. «Деякі учасники торгів пропонують завищені суми за лот, а ставши переможцем у торгах, відмовляються від купівлі лоту. Як результат – конкурент усунутий, а втрата гарантійного внеску є несуттєвою в порівнянні з вигодами, які вони отримують, не допускаючи конкурентів на ринок», – йдеться в повідомленні. 

Водночас Кабмін визначив розмір гарантійних платежів для кожного повторного аукціону – збільшуються вдвічі при проведенні повторного аукціону; у п’ять разів – для другого повторного аукціону; у 15 – для кожного подальшого повторного аукціону

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, за оцінкою Рахункової палати, за два з половиною роки держава отримала 179 млрд ренти за користування надрами.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло