Бразилія попередила, що також заарештує путіна в разі його приїзду

Бразилія попередила, що також заарештує путіна в разі його приїзду

Гаазький ордер на арешт може бути навіть небезпечнішим за санкції: він робить путіна токсичним

This material is also available in English
Бразилія попередила, що також заарештує путіна в разі його приїзду
фото DR

Слідом за Німеччиною, яка попередила, що путіна буде заарештовано, якщо він опиниться на території країни, про дотримання рішення Гаазького трибуналу одна за одною заявляють країни БРІКС.

Бразилія «є країною – учасницею Міжнародного кримінального суду і дотримується його рішень», заявив в інтерв'ю Metropoles глава МЗС країни Мауро Вієйра.

Тому візит путіна до Бразилії, якщо він відбудеться, як і будь-яка його присутність у країні, «безперечно, спричинить наслідки» для російського президента, підкреслив міністр.

Він додав, що питання з ордером на арешт путіна «має розглядатися в контексті встановленої практики», а Бразилія хотіла б «краще дізнатися про умови» документів МКС.

Раніше про арешт путіна у разі візиту попередила влада ПАР, яка, як і ще понад 120 країн світу, підписала Римський статут – основний договір для роботи МКС.

«Ми, як уряд, усвідомлюємо наші юридичні зобов'язання», – сказав прес-секретар президента республіки Вінсент Магвенья.

При цьому російське агентство ТАСС повідомляє з посиланням на міністра МЗС ПАР Наледі Пандор, що влада цієї країни проведе консультації з росією у зв'язку з ордером на арешт путіна.

У серпні у південноафриканському Дурбані має відбутися саміт БРІКС (до нього входять Бразилія, росія, Індія, Китай та ПАР). Раніше влада ПАР запросила на зустріч лідерів усіх держав, що входять до блоку, у тому числі путіна.

Минулого тижня МКС видав ордер на арешт путіна та дитячого омбудсмена Марії Львової-Бєлової, запідозривши їх у воєнних злочинах під час вторгнення в Україну. За словами прокурорів суду, вони можуть відповідати за примусову депортацію в рф українських дітей.

На відміну від росії, ПАР ратифікувала Римський статут, а отже, зобов'язана виконувати рішення Міжнародного кримінального суду, у тому числі про арешт путіна.

Гаазький ордер для путіна може бути навіть небезпечнішим за санкції: він робить президента токсичним в очах його власного оточення, стверджують експерти.

Більше про це – в матеріалі Mind “Арешт путіна: які юридичні наслідки рішення МКС”.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло