АМКУ схвалив три проекти критеріїв оцінки держдопомоги

АМКУ схвалив три проекти критеріїв оцінки держдопомоги

Йдеться про рекреаційну, спортивну та місцеву інфраструктуру

АМКУ схвалив три проекти критеріїв оцінки держдопомоги

Антимонопольний комітет України схвалив одразу три проекти Постанов Кабінету Міністрів України, якими передбачається затвердження критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання для рекреаційної інфраструктури, для спортивної інфраструктури та для місцевої інфраструктури.

Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

Згідно проєктів – отримати держдопомогу зможуть суб'єкти господарювання, які не перебувають у скрутному становищі та здійснюють діяльність із використанням інфраструктури для пропозиції та/або реалізації товарів (робіт, послуг) на ринку (економічну діяльність). Якщо інфраструктура використовується для допоміжної діяльності (частка такого використання у загальній потужності інфраструктури не перевищує 20%), діяльність в цілому є неекономічною.

Державна допомога може бути спрямована виключно на витрати, що пов’язані з інвестиціями в нематеріальні та матеріальні активи – для рекреаційної та місцевої інфраструктури; для спортивної інфраструктури – держфінанси можуть надаватися як інвестиційна та операційна допомога (витрати на оплату праці, матеріали, оплата послуг, в тому числі комунальних, техобслуговування, оренда, адміністративні витрати тощо).

Щодо критеріїв допустимості держдопомоги – для місцевої інфраструктури: доступ до цієї інфраструктури має бути відкритим для зацікавлених користувачів та надаватися на прозорій і недискримінаційній основі, а плата за використання або продаж інфраструктури повинна відповідати ринковим умовам;

- для спортивної інфраструктури: вона не повинна використовуватися виключно одним суб’єктом сфери фізичної культури і спорту; у випадку використання спортивної інфраструктури декількома користувачами одночасно необхідно розраховувати час використання відповідної інфраструктури.

- для рекреаційної та спортивної інфраструктури: доступ до неї має бути відкритим для кількох користувачів та надаватися на прозорій і недискримінаційній основі, умови використання спортивної інфраструктури, в тому числі ціни, мають бути оприлюднені.

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, Антимонопольний комітет оскаржить рішення суду у справі «Зеонбуду».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло