Казахстан запроваджує систему стеження за переміщенням товарів, щоб уникнути обходу санкцій

Казахстан запроваджує систему стеження за переміщенням товарів, щоб уникнути обходу санкцій

При цьому Астана не запроваджує жодних власних санкцій та обмежень у торгівлі з росією

This material is also available in English
Казахстан запроваджує систему стеження за переміщенням товарів, щоб уникнути обходу санкцій
фото DR

У Казахстані з 1 квітня має запрацювати система, яка відстежуватиме в онлайн-режимі весь ланцюжок переміщення товарів від кордону до кордону, щоб не допустити обходу санкцій щодо росії.

Джерело. Про це пише The Financial Times із посиланням на високопоставленого казахстанського чиновника.

За його словами, в Астані розуміють усі ризики вторинних санкцій, тож уважно стежать за взаємною торгівлею з усіма партнерами.

При цьому він зазначив, що уряд Казахстану не запроваджує жодних санкцій та обмежень у торгівлі з росією. Однак не дозволить оминати західні санкції і не стане майданчиком для такого обходу.

Днями агентство Reuters з посиланням на кілька джерел повідомляло, що останні тижні російські компанії більш активно просять своїх казахстанських партнерів допомогти з обходом західних санкцій та імпортом необхідних товарів. Два співрозмовники агентства пов'язують зростання інтересу з повідомленнями про плани Туреччини припинити транзит санкційних товарів.

З початку повномасштабного російського вторгнення на територію України сотні іноземних корпорацій, компаній та брендів оголосили про закриття бізнесу в росії, зупинивши й імпорт продукції з-за кордону. У відповідь російська влада дозволила ввезення в країну іноземних товарів через треті країни в рамках паралельного імпорту, тобто без дозволу правовласника.

За останній рік торговельний оборот між росією та Казахстаном значно зріс. Передбачається, що через Казахстан до росії ввозяться товари, включені до списків санкцій, у тому числі й ті, які можна використовувати у військовій промисловості.

Бекграунд. Більше про це в матеріалі “Казахстанський бізнес допомагає росії обходити санкції”.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло