Казахстанський бізнес допомагає росії обходити санкції — Reuters

Казахстанський бізнес допомагає росії обходити санкції — Reuters

Зростання торгівлі з рф було настільки різким, що казахстанська митниця перевантажена

This material is also available in English
Казахстанський бізнес допомагає росії обходити санкції — Reuters
фото Pixaby

Російські компанії звертаються до сусіднього Казахстану за допомогою в імпорті вкрай необхідних товарів усупереч західним санкціям.

Джерело. Про це пише Reuters з посиланням на сім неназваних джерел, які, за його словами, безпосередньо поінформовані про це питання.

Казахстан має сухопутний кордон із росією протяжністю понад 7 тисяч км.

Згідно зі звітом, казахстанський експорт до росії виріс на чверть до $8,8 млрд минулого року, при цьому помітно збільшилися постачання деяких товарів, яких гостро не вистачає росії через санкції.

Експорт підшипників подвоївся до $111 млн, експорт пластикових труб збільшився більш ніж утричі – до $12 млн.

Тим часом Казахстан різко збільшив імпорт комп'ютерів із Європи та Тайваню, очевидно, частину з них було реекспортовано до росії.

До затребуваних товарів входять телефони, підшипники, деталі літаків, рідкісні метали, передова електроніка, радіообладнання та турбіни.

Одне джерело сказало, що російські банки імпортують обладнання та пластик, необхідні для виробництва банківських карток, через Казахстан, а інше повідомило, що зростання торгівлі було настільки різким, що казахстанська митниця перевантажена.

Туреччину також назвали помічником росії в обході санкцій.

Одне з джерел, казахстанський бізнесмен, повідомив Reuters: «Я заходжу в офіс європейської компанії і питаю про певне обладнання, вони кажуть, що не можуть його продати, бо воно може опинитися в росії. Коли я виходжу, мені дзвонить турецька компанія, яка пропонує таке саме обладнання».

Але уряд Туреччини заперечує експорт продукції, яка може бути використана росією у війні.

Анкара також заявляє, що не допустить порушення західних санкцій у Туреччині чи через неї, і пообіцяла вжити заходів для запобігання цьому.

Цей крок може просто означати, що більше товарів проходитиме через такі країни, як Казахстан, зазначає видання.

Бекграунд. Нагадаємо, після розмови з США Туреччина підтвердила, що зупинила транзит товарів у росію з 1 березня. Таким чином, росія ризикує втратити можливість обходити західні санкції за рахунок Туреччини.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло