Польща наполягатиме на закупівлі боєприпасів для України за межами ЄС

Польща наполягатиме на закупівлі боєприпасів для України за межами ЄС

Зараз проти закупівлі боєприпасів за межами ЄС виступає Франція

This material is also available in English
Польща наполягатиме на закупівлі боєприпасів для України за межами ЄС
фото Офіційний сайт Президента України

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький планує переконувати партнерів по Євросоюзу у необхідності спільної закупівлі боєприпасів за межами Європи.

Джерело. Про це він розповів у інтерв'ю RMF FM, передає “Європейська правда”.

«У Брюсселі це певний секрет Полішинеля, що в Європі немає боєприпасів. З іншого боку, у світі є кілька регіонів, зокрема, Південна Корея та Ізраїль, де таких боєприпасів набагато більше. Тому я розраховую на те, що наші спільні дискусії з Єврокомісією, кількома ключовими країнами, Німеччиною та Францією, призведуть до швидкого отримання боєприпасів, бо Україна потребує їх тут і зараз», – сказав польський прем'єр.

За його словами, зараз проти закупівлі боєприпасів за межами ЄС виступає Франція. Крім того, за національними законами Південна Корея не може продавати свою зброю країнам, які перебувають у конфлікті.

20 березня 17 країн Євросоюзу та Норвегія домовилися спільно виробляти та закуповувати боєприпаси, щоб поповнити свої запаси та задовольнити потреби України. Реалізація цього плану передбачає надання Україні мільйона артилерійських боєприпасів протягом найближчого року.

Бекграунд. Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський наголосив, що Україна поки що не може почати контрнаступ через нестачу боєприпасів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло