Китай відреагував на заяву путіна про намір розмістити в Білорусі ядерну зброю

Китай відреагував на заяву путіна про намір розмістити в Білорусі ядерну зброю

В МЗС країни попередили, що перемогти в ядерній війні неможливо

Китай відреагував на заяву путіна про намір розмістити в Білорусі ядерну зброю
фото DR

Війну в Україні за жодних умов не можна доводити до стану ядерного конфлікту. Про це на пресконференції заявив офіційний представник МЗС Китаю Мао Нін, коментуючи заяву російського диктатора владіміра путіна про плани розмістити ядерну зброю в Білорусі.

Джерело. Про це пише moscowtimes.eu з посиланням на китайське агентство Sohu.

Мао Нін нагадала, що 5 січня 2022 року лідери п'яти держав, які мають ядерну зброю, виступили із спільною заявою, в якій йдеться про те, що перемогти в ядерній війні неможливо.

За нинішніх обставин усім сторонам слід зосередити дипломатичні зусилля на мирному врегулюванні війни в Україні та спільно сприяти розрядженню ситуації, наголосила вона.

У суботу, 25 березня, путін розповів про будівництво сховища для тактичної ядерної зброї у Білорусі, яке завершиться 1 липня.

«Ми вже допомогли білорусам: переобладнали літаки, 10 типів літаків готові до застосування тактичної зброї, передали “Іскандер”, з 3 квітня приступаємо до навчання екіпажів», – заявив путін.

Євросоюз погрожував росії новими санкціями після заяв російського диктатора. У США не побачили ознак того, що росія має намір застосувати таку зброю.

Вашингтон не збирається коригувати свою ядерну стратегію через заяву путіна, наголосили у Пентагоні.

Бекграунд. Україна запросила термінове засідання Ради безпеки ООН. В МЗС заявили, що намір росії підриває основи Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, архітектуру ядерного роззброєння та систему міжнародної безпеки загалом.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло