російські хакери зазнали невдачі в “кіберруйнуванні” України - експерти

російські хакери зазнали невдачі в “кіберруйнуванні” України - експерти

Україна навчилася краще захищати себе, в тому числі завдяки співпраці з союзниками

This material is also available in English
російські хакери зазнали невдачі в “кіберруйнуванні” України - експерти
фото Shutterstock

росія зазнала невдачі у своїх зусиллях щодо «кіберруйнування» України, пише Le Monde, посилаючись на доповідь експертів з кібербезпеки французької компанії Thales.

У доповіді, опублікованій у середу, зокрема, йдеться:

«Ми не стали свідками “ночі великої кібервійни”, яку росія хотіла розв'язати щодо України. Навпаки, Україна виявилася особливо стійкою до кібератак».

Іван Фонтаренскі, технічний директор з кіберзахисту Thales, також заявив агентству France-Presse:

“23 лютого 2022 року одночасно з наземною атакою росія зробила спробу кібератак з явно спеціально створеними невідомими вірусами, націленими на військові об'єкти, такі як електростанції, телекомунікаційна інфраструктура, електропостачання і навіть супутникова мережа Viasat”.

Незважаючи на атаки на телекомунікаційну мережу Viasat, яку використовують військові, “Україна виявила особливу стійкість, зокрема, у відновленні постраждалих систем. Ми думали, що росія здатна проводити такі операції, але їхня атака не вдалася. Мало того, що вони припустилися помилок у методах роботи, але з 2014 року Україна навчилася краще захищати себе, в тому числі завдяки співпраці з іншими країнами-союзниками”, – зазначив Фонтаренскі.

За словами експерта, кілька проукраїнських активістів також робили спроби кібератак на росію, але без особливого ефекту, «за винятком червня 2022 року, коли проукраїнське угруповання взяло на себе відповідальність за атаки на дві російські електростанції, які вони підірвали».

Бекграунд. Нагадаємо, хакери зламали і виклали у відкритий доступ персональні дані полковника армії рф, який бомбардував Маріуполь.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло